fbpx

Author Archives: admin

22 Apr
0

Rama i shton planit klientelist për stadiumin dhe një kullë betoni, PD: Do ta anulojmë

Edi Rama zbuloi për publikun një prej planeve me korruptive e klienteliste të këtyre 3 viteve, siç është qendra e madhe e biznesit dhe e tregtisë aty ku gjendet sot Stadiumi Qemal Stafa. Përveçse e kthen stadiumin në një qendrën ...

Me Shume
21 Apr
0

Propaganda socialiste, më shumë dua partinë se Shqipërinë, njofton një të vërtetë të trishtë: varfërinë

Parafolësja ne fakt s’duhet te kishte falenderuar për këtë pr.ligj Ministrin e Mirëqenies, por duhet te kishte falenderuar Sali Berishen I cili e inicioi kete projekt ne 2010, ka pasur negociata intensive me banken Boterore dhe me palet e interesit. ...

Me Shume
21 Apr
0

Varfëria në kulm, qeveria punon për krimin

Të nderuar qytetarë projektligji në fjalë mbi disa shtesa dhe ndryshime në ligjin për ndihmën dhe shërbimet shoqërore nuk është veçse një farsë tjetër nga ato që janë me shumicë në këtë qeverisje. Thuhet në raport se ky projektligj, pretendoni ...

Me Shume
21 Apr
0

Arsyet pse shqiptarëve u është vrarë shpresa

“Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Të dashur qytetarë dhe qytetare që ndiqni këtë parlament, të shndërruar nga tempull demokracie në një strofull krimi, i cili në çdo seancë nuk merret dot me problemet e jetës tuaj të përditshme por merret vetëm ...

Me Shume
21 Apr
0

Banda të bashkohet, gjysma është në qeli, gjysma në qeveri

Të nderuar kolegë Bashkqytetarë që na ndiqni përmes medias Arrestimi i Shullazit dhe njerëzve të tij kryesorë ka qënë kryelajmi i këtyre ditëve. Jo vetëm se krimi shet, siç thonë gazetarët, por sepse në këtë histori janë përfshirë njerëz të ...

Me Shume
21 Apr
0

Rama ia kaloi edhe avokatit të Milit të partisë

Fjala në Parlament e deputetit Eduard Halimi Një gjë, për t’iu përgjigjur drejt dhe shkurt propagandës së kryeministrit në mëngjes, se medemek ne nuk qenkemi në tavolinën e reformës në drejtësi. Ja ku jemi pesë deputetë ne këtu, a jemi ...

Me Shume
21 Apr
0

Krimi dhe droga i kanë zënë fytin vendit

Kjo mazhorancë është kthyer në hall të madh për shqiptarët. Ndër të gjithë gënjeshtrat, me dhe pa bisht,  Rama për një gjë nuk gënjeu. Ai paralajmeroi që në fillim që rilindja e tij do të vinte me shumë dhimbje. E ...

Me Shume
21 Apr
0

Sa herë ka zgjedhje, Rama thërret Shullazin

Historia me Shullazin ka evidentuar dhe një herë makthet dhe tmerret e Edi Ramës nga një drejtësi që nuk është e kapur prej tij, totalisht prej tij dhe që mund t’i dalë jashtë kontrollit, dhe nga zgjedhjet e lira dhe ...

Me Shume
21 Apr
0

Rama i hapi krimit dhe portën e Universitetit

I nderuar kryetar Të nderuar kolegë deputetë, Gara në universitete tashmë është mbyllur dhe urimi në këtë rast për të gjithë ata që ia kanë dalë me sukses është i natyrshëm sikurse mbetet i tillë për ata që patën kurajën ...

Me Shume
21 Apr
0

PD në Kushtetuese për ligjin që shpronëson pronarët; kërkohet pezullimi i menjëhershëm deri në vendimin final

  “Sot Gjykata Kushtetuese po shqyrton një nga çështjet më të rëndësishme të këtyre 25 viteve, çështjen me ligjin me të cilin qeveria rishpronëson pronarët. PD ka paraqitur bashkë me subjektet e tjera kundërshtimet e saj ndaj këtij ligji. Ky ...

Me Shume