Tags: "zgjedhje"

10 Qer
0

Basha uron PPE për fitoren: Garanci për vijimin e procesit integrues të Shqipërisë dhe rajonit

Kreu i PD Lulzim Basha uroi sot Partiën Popullore Europiane, simotër e PD, për fitoren në zgjedhjet për Parlamentin Europian. Përmes një postimi në rrjetin social “X” kryedemorati është shprehur se fitorja e PPE është një garanci për vazhdimin e ...

Read More
18 Shk
0

Basha uron suksese për anëtarëve të kryesisë të degës 6 të PD Tiranë dhe kryetarin e zgjedhur Dashnor Visha

  Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shprehur mirënjohje për demokratët e degës numër 6 në Kombinat, për qëndresën e të cilëve sot PD-ja ringrihet edhe më e fortë. Zoti Basha gjithashti ka uruar sukese për anëtarët e kryesisë ...

Read More
03 Shk
0

“Besojmë te vlerat dhe parimet, nuk ndalemi nga rruga për ta shndërruar PD në alternativë qeverisëse”/ Basha: Ringritja, proces i pakthyeshëm

  Në një postim në facebook, kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka uruar zgjedhjen e kryetarëve dhe anëtarëve të kryesisë në Njësinë 2 dhe 8 në Tiranë. Basha shkruan se “rrugëtimi ynë është i pandalshëm për shkak se besojmë te ...

Read More
29 Kor
0

Zgjedhjet në PD, Indrit Sefa: Pjesëmarrja është brenda pritshmërive

Përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike, Indrit Sefa, është shprehur se pjesëmarrja në zgjedhjet për kryetarin e ri të PD-së, që mbahen ditën e sotme, është brenda pritshmërive. Përmes nje deklarate për mediat, Sefa tha se duke pasur parasysh periudhën kur ...

Read More
26 Qer
0

FJALA E KANDIDATIT PËR KRYETAR TË PD, LULZIM BASHA, NË TAKIMIN ME STRUKTURT E PARTISË NË QYTETIN E KRUJËS

Është nder dhe respekt i jashtëzakonshëm ta filloj këtë proces brenda familjes sonë politike nga Kruja, simbol i qëndresës, i krenarisë, i bashkimit. Jam para jush për të kërkuar mbështëtjen tuaj për të drejtuar Partinë Demokratike në një kohë të ...

Read More
25 Qer
0

Zgjedhje pa opozitën nuk ka dhe nuk do të ketë. Nuk do të lejohen. Nuk do të pranohen. Nuk do të njihen.

Zgjedhje pa opozitën nuk ka dhe nuk do të ketë. Nuk do të lejohen. Nuk do të pranohen. Nuk do të njihen.   Dekreti i presidentit ka shfuqizuar 30 Qershorin si datë zgjedhjesh. Çdo hap i Edi Ramës me të ...

Read More
24 Maj
0

Shqiptarë që jetoni në BE, votoni në zgjedhje për PPE, forcën e vërtetë të integrimit europian.

Shqiptarë që jetoni në BE, votoni në zgjedhje për PPE, forcën e vërtetë të integrimit europian. Vota për PPE ju përmirëson pozitat si shtetas dhe rezidentë në vendet e BE-së. PPE do të çojë përpara standardet europiane në Shqipëri, që ...

Read More
24 Maj
0

Farsa e zgjedhjeve në Akademinë e Shkencave është paralajmërimi i asaj çka Edi Rama ka planifikuar më 30 qershor.

Zgjedhjet farsë në Akademinë e Shkencave dëshmi sesi pushteti i injorancës dhe i krimit kërkon të sundojë me çdo çmim mbi elitën. Farsa e zgjedhjeve në Akademinë e Shkencave është paralajmërimi i asaj çka Edi Rama ka planifikuar më 30 ...

Read More
23 Maj
0

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i mohon opozitës të drejtën kushtetuese dhe  ligjore për t’u përfaqësuar me anëtarët e saj në KZAZ.

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso, tha se çdo anëtar i KQZ që votoi për të përjashtuar opozitën, në shkelje flagrante të ligjit dhe të vendimit të mëparshëm të vetë KQZ, do të ndiqet penalisht për shpërdorim detyre. ...

Read More
18 Maj
0

Edi Rama po kthen votimin monist, duke urdhëruar fallsifikimin e procesit me kandidatë fallco e të paligjshëm nga Bindja Demokratike.

Për herë të parë pas 30 viteve pluralizëm, Edi Rama po kthen votimin monist, duke urdhëruar fallsifikimin e procesit me kandidatë fallco e të paligjshëm nga Bindja Demokratike. Bindja Demokratike, e krijuar në paradhomën e Edi Ramës, nuk përmbush asnjërin ...

Read More
12