Tags: "vjedhje"

13 Maj
0

Protesta e fermerëve/ Reagon deputetja e PD, Eralda Bano: Ministria e Bujqësisë e ka mendjen vetëm për të vjedhur fondet

Deputetja e PD, Eralda Bano, ka reaguar në lidhje me protestën e e fermerëve. Bano shprehet se është tmerr të mendosh dhe të shohësh sesi po vdes ngadalë çdo fije shprese për këdo që jeton me djersën e ballit. Sipas ...

Read More
27 Mar
0

PD, Alfrida Marku: Në 14 muajt e fundit, Bashkitë e vendin kanë kryer 1374 tendera me vlerë 183 milion euro në kushtet kur ka dyshime të arsyeshme për shkelje të rregullave për prokurimet publike

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARJA PËR PUSHTETIN VENDOR DHE DECENTRALIZIMIN, ALFRIDA MARKU Të nderuar qytetarë ! Në vetëm 14 muajt e fundit, në Bashkitë në vendin tonë janë kryer 1374 tendera me vlerë 183 milion euro në kushtet kur ...

Read More
30 Dhj
0

“Për Edi Ramën, kush nuk vjedh fle gjumë”, PD: Kryeministri, fytyra e kriminalizimit dhe korruptimit të çdo qelize të qeverisjes

  REAGIM I PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Arkitekti i kriminalizimit dhe korruptimit të çdo qelize të qeverisjes, doli sot sërish të mbrojë Ilir Beqajn dhe dyzinën e të korruptuarve të tij që janë vënë në rradhë në dyert e ...

Read More
16 Dhj
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Edi Rama është gërryer nga akuzat për korrupsion dhe keqmenaxhim, duke ulur besimin e publikut dhe duke mos patur pritshmeri nga institucionet demokratike

Nënkryetarja dhe deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, në deklaratën për mediat shprehet se kryeministri Edi Rama është gërryer nga akuzat për korrupsion dhe keqmenaxhim, duke ulur besimin e publikut dhe duke mos patur pritshmeri nga institucionet demokratike. Pampuri thotë ...

Read More
06 Tet
0

Basha takohet me fermerët e fshatit Stropckë: Me keqardhje dëgjova se puna e palodhur e fermerëve, shkon shpesh herë në plehra për shkak të mungesës së mbështetjes

Gjatë turit të tij, kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha,  i ka kushtuar vëmendje edhe bujqësisë. Sot ai ishte në fshatin Stropckë të Pogradecit, ku bisedoi me shumë fermerë të kësaj zone. Basha dëgjoi problemet e shumta që fermerët kanë ...

Read More
30 Gus
0

“Kjo qeveri për 8 vite ka vjedhur 430 mln euro”, Tabaku: Duan t’ia hedhin lumit me një kredi nga GIZ dhe me projekte të BE

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, thotë se qeveria, sipas saj, për tetë vjet ka gënjyer shqiptarët, ka vjedhur 430 milion euro dhe ka mbrojtur bashkëfajtorët. Në një postim në Facebook, Tabaku shprehet se qeveria pasi i ka bërë avokatinë ...

Read More
24 Gus
0

Dashnor Sula: Qeveria do të mbulojë skandalin e sterilizimit dhe vjedhjen e të dhënave me naftë imagjinare

Deputeti i PD, Dashnor Sula shprehet se qeveria shqiptare do të mbulojë skandalin e sterilizimit dhe vjedhjen e të dhënave me lajmin  e naftës në shpirag. Me anë të një postimi në Facebook, Sula shprehet se vetëm në vendin tonë ...

Read More
23 Gus
0

Dashnor Sula: Paguajmë miliona euro për tu mbrojtur nga hackerat, por vidhemi nga ata që duhet të na mbrojnë

Reagimi i plotë i deputetit të PD, Dashnor Sula: Paguajmë miliona euro për tu mbrojtur nga hackerat, por vidhemi nga ata që duhet të na mbrojnë. Edhe një herë, u desh ndërhyrja e partnerëve të SHBA për ti dhënë rëndësinë ...

Read More
17 Gus
0

Arrestimet për koncesionin e sterilizimit, reagon Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardh: SPAK të hetojë me guxim dhe përgjegjshmëri personat real përgjegjës për këto abuzime

Kryetari Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardh, ka reaguar për arrestimet e SPAK në lidhje me koncesionin e sterilizimit. Ai shprehet se SPAK duhet të hetojë me guxim dhe përgjegjshmëri personat real përgjegjës për këto abuzime. Sipas Bardhit, personat real ...

Read More
02 Gus
0

Tabaku tregoi në Parlament manualin e vjedhjes me 3 inceneratorët

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar sërish për sekuestrimin nga ana e SPAK të inceneratorit të Tiranës. Në një video të shpërndarë në Facebook, Tabaku ka ripostuar deklaratën e saj në Parlament të 10 marsit 2022, në seancën ...

Read More
12