Tags: "urim"

09 Apr
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, uron Fitër Bajramin besimtarëve mysliman

  Urimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha:   Nga zemra ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin, festën e madhe të shpresës dhe besimit! Mes vështirësive e sfidave, mes sakrificave dhe vuajtjeve, fuqia e besimit në Zot ...

Me Shume
10 Mar
0

Basha mesazh për muajin e shenjtë të Ramazanit: Shërbeftë për të na udhëhequr në rrugën e drejtë dhe përmes sakrificës e faljeve ndaj Zotit, për të ndërtuar një jetë më të mirë për popullin tonë

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, përmes një postimi në Facebook, ka përcjellë një mesazh për besimtarët një ditë para fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit. Basha ndërsa iu uron agjërim të lehtë, uron që për Shqipërinë dhe shqiptarët ...

Me Shume
31 Dec
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, uron shqiptarët për Vitin e Ri

  Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, uron shqiptarët për Vitin e Ri me foton familjare. Urimi i plotë i kreut të PD:   Ju urojmë nga zemra të gjithë familjeve shqiptare një Vit të Ri plot shëndet, ...

Me Shume
24 Dec
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, urim për Krishtëlindje

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar Krishtëlindjet të gjithë besimtarëve të krishter, Në mesazhin e tij, kreu i PD uron që drita që lind nga errësira e kësaj nate të shenjtë i mbushtë me shpresë dhe besim ...

Me Shume
12 Dec
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, mesazh urimi Donald Tusk për zgjedhjen kryeministër i Polonisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka shprehur urime Donald Tusk për zgjedhjen kryeministër i Polonisë. Me anë të një postimi në Facebook, Basha shkruan se Tusk është model frymëzimi për triumfin e vlerave të demokracisë dhe Europës.   ...

Me Shume
11 Sep
0

Basha uron nxënësit dhe mësuesit për nisjen e vitit të ri shkollor

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar nxënësit dhe mësuesit që nisin sot vitin e ri shkollor. Me anë të një postimi në Facebook, Basha ka uruar edhe prindërit shqiptarë për sakrificën që bëjnë për të ardhmen e fëmijëve ...

Me Shume
16 Jul
0

Basha uron Tajanin për zgjedhjen në krye të Forza Italia

Me një postim në Twitter, Lulzim Basha ka uruar Antonio Tajanin për zgjedhjen e tyre në krye të Forza Italia. Duke i uruar suksese në krye të partisë, Basha shprehet se pret me padurim të takohet e të bashkëbisedojë në ...

Me Shume
22 Mar
0

URIMI I KRYETARIT BASHA PER SULLTAN NOVRUZIN

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, së bashku me bashkëshorten Aurela, vizituan sot selinë e Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve, për të uruar Kryegjyshin Botëror Haxhi Dede Edmond Brahimaj me rastin e ditës së Sulltan Novruzit.   Pas vizitës, kryetari Basha ...

Me Shume