Tags: "takim"

26 Nov
0

Basha, bashkëbisedim me qytetarë dhe të rinj të Vlorës: 60% e të rinjve në Shqipëri dëshironin të largoheshin për shkak të varfërisë, papunësisë dhe korrupsionit

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, bashkëbisedoi me qytetarë dhe u takua me të rinjtë në qytetin e Vlorës. Të rinjtë diskutuan rreth problemeve të tyre, të cilat po i shtyjnë drejt emigrimit. 60% e të rinjve në Shqipëri dëshironin ...

Me Shume
26 Nov
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, bashkëbisedim me gra të Vlorës: Kujdesi dhe mbështetja për gratë duhet të jetë priotitet për çdo qeveri

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot paradite një bashkëbisedim me gra të qytetit të Vlorës. Basha, dëgjoi problemet e tyre, për çmimet e papërballueshme, për taksat që godasin dhe varfërojnë shtresen e mesme, për familjet që mpaken ...

Me Shume
24 Nov
0

Basha me demokratët e degës 10 në  Tiranë: Po punojmë çdo ditë për të ndërtuar alternativën tonë, me propozime konkrete për ta pastruar politikën përmes vetting-ut 

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një takim pasdite me demokratët e degës 10 në Tiranë. Kreu i PD, foli për situatën politike në vend. “Zhvillimet e zhurmshme të teatrit politik e kanë bërë edhe më të qartë për ...

Me Shume
23 Nov
0

Basha: Mbështesim SPAK në goditjen e korrupsionit, vetëm me fondet e BE janë 33,5 milionë euro abuzime

Kryetari i PD, Lulzim Basha, u takua me fermerë të zonës në fshatin Nartë, bashkia Gramsh. Në bashkëbisedimin me fermerët, zoti Basha e ka konsideruar bujqësinë si prioritet për PD-në. Duke u ndalur tek mbështetja financiare, Basha tha se “ndërkohë ...

Me Shume
11 Nov
0

Basha vizitë në Londër, takim me lordin David Richards, SPAK dhe vettingun në politik temat kryesore: PD e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, së bashku me Sekretarin për Sigurinë Kombëtare dhe koordinimin Euro-Atlantik në PD, Xhemal Gjunkshi është takuar sot në Londër me Lordin David Richards. Zoti Basha shprehet se pjesë e diskutimit ishin një sërë sfidash ...

Me Shume
08 Nov
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, bashkëbisedon me baorët e Gjolenit në Belsh: Qeveriaka lënë në harrese pensionistët, të papunët, ata me ndihmë ekonomike, sepse paratë vazhdojnë të shkojnë të konçesionet

Kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një bashkëbisedim me banorë të fshatit Gjolenë. Banorët i thanë zotit Basha se rritja e çmimeve, rritja e taksave, rënia e fuqisë blerëse dhe papunësia e lartë, e ka vështirësuar jetën e tyre dhe  ...

Me Shume
07 Nov
0

“Varfëria dhe emigrimi mbeten një realitet”, Basha me banorë dhe sipërmarrës në Laç: Politikat e qeverisë po dëmtojnë shtresat më të varfra dhe biznesin e vogël

Kryetari i PD, Luzim Basha, takoi e bashkëbisedoi sot me banorë dhe sipërmarrës në Laç. “Varfëria dhe emigrimi mbeten një realitet i dhimbshëm për një pjesë të konsiderueshme të Shqipërisë. Rreth 44% e popullsisë është në kufijtë e varfërisë, përqindja ...

Me Shume
27 Oct
0

Basha, pas takimit me zëvendëspresidentin e IRI, Scott Mastic: Biseduam për prioritetet e PD, luftën kundër korrupsionit, zgjedhjet e lira, llogaridhënien politike dhe përfshirjen e sa më shumë të rinjve dhe grave në politikë

Pas takimit qe pati me zëvendëspresidentin e Institutit Republikan Ndërkombëtar, Scott Mastic, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet se e ka falenderuar për bashkëpunimin dhe kthimin e saj në alternativë qeverisëse dhe promovimin e demokracisë në Shqipëri. Basha më ...

Me Shume
26 Oct
0

KRYETARI I PARTISË DEMOKRATIKE LULZIM BASHA, TAKIM ME GUNTHER KRICHBAUM, ZËDHËNËS I ÇËSHTJEVE EUROPIANE I GRUPIT PARLAMENTAR CDU/CSU DHE ANËTAR I ASAMBLESË POLITIKE TË PPE

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti sot në selinë e kësaj partie z. Gunther Krichbaum, Zëdhënës i Çështjeve Europiane të Grupit Parlamentar CDU/CSU në Bundestag dhe anëtar i Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane. Në takim morën pjesë edhe ...

Me Shume
17 Oct
0

Deputeti i PD, Arbi Agalliu, takim me ambasadorin e Britanisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe zotin, Alastair King-Smith, me rastin e vizitës së Lordit Stuart Peach. Në një postim në Facebook, Agalliu shprehet se tematika e diskutimit ishte mbi ...

Me Shume
1236