Tags: "shqiperi"

03 Pri
0

Komisioni për dezinformimin, nënkryetarja e PD, Flutura Açka: Kam hijet e mia të dyshimit që do të jetë një arsye për të kontrolluar ndoshta më shumë median në Shqipëri

  Nënkryetarja e PD dhe kryetarja e komisionit parlamentar të edukimit dhe mjeteve të informimit, Flutura Açka, ka folur për mediat pas mbledhjes së konferencës së kryetarëve ku u kërkua ngritja e një komisioni të posaçëm për dezinformimin. Zonja Açka ...

Read More
02 Pri
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Personat autik në Shqipëri ende përballen me forma të stigmatizimit apo diskriminimit në shoqëri

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA, ORIOLA PAMPURI   Sot në ditën botërore të ndërgjegjësimit për autizmin, në mbështetje të Konventës e Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Personave me Aftësi të Kufizuara (KPAK), ratifikuar nga Kuvendi i Shqipërisë ...

Read More
27 Shk
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Raporti i BERZH thekson se pas viti 2018 qeveria në Shqipëri ka qenë pengesa për investitorët e huaj dhe inkurajoi largimin e të rinjve

  DEKLARATA E NËNKRYETARES DHE DEPUTETES SË PD, ORIOLA PAMPURI Standardi i jetesës në Shqipëri është përkeqësuar. Kjo qeveri jo vetëm që nuk ka bërë asgjë për shqiptarët, por jeta e tyre vitet e fundit është përkeqësuar edhe më shumë ...

Read More
15 Shk
0

Basha flet për vizitën e Blinken: Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA janë strategjike

  DEKLARATA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, ME GAZETARËT PARA PARLAMENTIT   Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA janë strategjike. Kjo nuk është një fjalë që thuhet lehtë dhe merret leht. Çdo të thotë që marrëdhëniet janë strategjike? Ta përkthejmë ...

Read More
13 Shk
0

Sekretari për programin në PD, Arbi Agalliu: Rritja e vazhdueshme e çmimeve, shtrenjtimi i jetes dhe korrupsioni i kesaj administrate, rëndon sot më shumë se kurrë tek qytetarët e ndershëm të ketij vendi

      DEKLARATA E SEKRTARIT PËR PROGRAMIN DHE SEKRETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TË PD, ARBI AGALLIU     Të nderuar qytetar!   Sot ekonomia shqiptare është në ditën e saj më të keqe në dekandën e fundit. Këtë jo ...

Read More
06 Dhj
0

Renditja e PISA për arsimin shqiptar provë e qartë e dështimit të kësaj qeverie me arsimin e shqiptarëve. PD amendament për rritjen e buxhetit për arsimin

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, DEPUTETJA DHE ANËTARJA E KRYESISË, MERITA BAKIU Vlerësimi i PISAS është një provë e qartë e dështimit të kësaj qeverie me arsimin e shqiptarëve. Janë dëshmi e qartë për nivelin ku e ka ...

Read More
23 Nën
0

Turi i takimeve me qytetarë, kreu i PD Lulzim Basha ndalet sot në Gramsh

  Kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha,  ishte sot në Gramsh,  duke vijuar në këtë njësi turin e tij të takimeve me qytetarët në të gjithë Shqipërinë. Kontaktin e parë gjatë paradites e kishte me banorët dhe bizneset e vogla ...

Read More
21 Nën
0

PD ndan shqetësimin me partnerët amerikanë dhe britanikë: Mosfunksionimi i përsëritur i Parlamentit, nuk është në interes të Shqipërisë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, ka shprehur mbështetje për deklaratën e ambasadave të SHBA-së dhe Britanisë së Madhe, ku shprehin shqetësimin për mosfunksionimin e përsëritur të Parlamentit vërejtur gjatë muajve të fundit. Zoti Çollku thotë se situata në Parlament ...

Read More
10 Nën
0

Basha: Lista të hapura dhe vetting ne politikë për një Shqipëri të drejtë e të zhvilluar

Gjatë mesditës, kryetari i PD zhvilloi takime rastësore me qytetarët më zonën e Ali Demit në Tiranë. Basha bisedoi me shumë prej tyre fhebu tha atyre se ai dhe PD, kanë zgjedhur të qëndrojmë çdo ditë pranë njerëzve, në një ...

Read More
07 Nën
0

Turi i takimeve në të gjithë Shqipërinë, kreu i PD Lulzim Basha ndalet sot në Kurbin

Kryetari i PD, Lulzim Basha, vijoi edhe këtë javë të jetë pranë njerëzve në kuadër të turit të tij në të gjithë Shqipërinë. Basha do ta ndajë ditën e sotme me qytetarët e Kurbinit ku do të zhvillojë takime të ...

Read More
123