Tags: "Shkoder"

27 Jan
0

“Po me Teatrin “Migjeni” ç’patët?”, nënkryetarja e PD, Flutura Açka: T’ia zhveshësh Shkodrës Teatrin Migjeni, do të thotë ta turpërosh

  REAGIM I NËNKRYETARES DHE DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, FLUTURA AÇKA   Po me Teatrin “Migjeni” ç’patët, o vrasës të kulturës?   Si mund të quhet Aktori, Regjisori, Kompozitori, Skenografi, etj, punonjës mirëmbajtje bashkie?   T’ia zhveshësh Shkodrës Teatrin Migjeni, ...

Me Shume
16 Nov
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, merr pjesë në ceremoninë e nderimit me titullin “Lisi i Artë” të kardinalit Mikel Koliqi dhe Haxhi Hafiz Sabri Koçi

  Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë sot në Shkodër në ceremonin e nderimit me titullin Lisi i Artë, dy personalitet të shquara që edhe në ditët me të errëta, ata ndriçuan mendjet dhe zemrat e shqiptarëve përmes besim ...

Me Shume
28 Sep
0

Basha: Duhen lehtësira për biznesin që të rrisë pagat dhe shtojë të punësuarit

Me një takim me punonjës të një fabrike të prodhimit të kpucëve, kryetari i PD Lulzim Basha mbylli vizitën dy ditore në Shkodër. Basha vizitoi kompaninë e prodhimit të këpucëve, Comfort shoes ku dhe u interesua për situatën ekonomike të ...

Me Shume
28 Sep
0

Basha sërish në Shkodër derë me derë: Të fuqizojmë qytetaret, t’ju shërbejnë atyre. Kjo është politika që duam të ofrojmë

Kryedemokrati Basha duket se ka kaluar edhe natën në qytetin e Shkodrës, pasi këtë mëngjes ai është shfaqur sërish në qytetin verior, në rrugën Bujar Bishanakum duke u takuar me banorë dhe biznese të vogla përgjatë saj. Duket se këto ...

Me Shume
27 Sep
0

Basha e mbyll ditën në Shkodër me të rinjtë: Shqipëria do të bëhet ashtu siç e dëshiron kjo rini kaq e talentuar dhe e përkushtuar për ndryshim

Për të mbyllur ditën e tij shkodrane, kryetari i PD, Lulzim Basha, ka zgjedhur të rinjtë me të cilët ka zhvilluar një takim në mbrëmje duke folur për çështje që shqetësojnë ata. “Mbrëmje e bukur me rininë e mrekullueshme shkodrane. ...

Me Shume
27 Sep
0

Basha, vizitë në një familje në Dajç: Degjova me vëmendje problemet e banorëve të zonës

Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një vizitë në familjen e Lek Kopshtit në Dajç të Shkodrës. Basha ka dëgjuar nga afër problemet dhe shqetësimet kryesore që po kalojnë familjet, si dhe ka marrë sygjerime se si mund të ...

Me Shume
27 Sep
0

Basha në Shkodër, takim me biznesin eksportues: Tasat e rritura dhe çmimi i naftës po i çojnë drejt mbylljes. Ja si duhen mbështetur…

Gjatë vizitës në Shkodër, kryetari i PD, Lulzim Basha, i kushtoi vëmendje edhe sipërmarrjes që ashtu si edhe çdo sektor tjetër në vend, po vuan një krizë të thellë. Basha ishte sot në kompaninë e prodhimit të veshjeve Melgushi, ku ...

Me Shume
27 Sep
0

E pret me flamurin e PD në prag të derës, Basha në familjen e Osman Shabës: Emocion dhe frymëzim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  ishte sot në familjen e Osman Shabës në Shkodër, një nga familjet me tradita që u vu në ballë të kryengritjes antikomuniste të Postribës. “I nderuar të isha sot në shtëpinë e Osman Shabës, ...

Me Shume
27 Sep
0

Kreu i PD takim me drejtues të shoqatës së Ish-të përndjekurve politikë në Shkodër: Biseduam për hapat që duhet të hedhim sëbashku për të shëruar plagët e të shkuarës

Gjatë takimeve në Shkodër, kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një takim më drejtues të shoqatës së Ish-të përndjekurve politikë në Shkodër. Gjatë bisedës me Zenel Drangun dhe Angjelin Dabërdakun, Kryetarin dhe Sekretatin e kësaj Shoqate, si dhe me ish ...

Me Shume
27 Sep
0

Basha nis ditën nga Shkodra. Takim me pedagogët, në fokus lufta kundër korrupsionit dhe reforma zgjedhore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  e nisi mëngjesin sot në Shkodër ku do të zhvillojë takime me qytetarë gjatë gjithë ditës së sotme. Në kuadër të turit të tij në gjithë vendin, kreu demokrat këtë herë është ndalur në ...

Me Shume
12