Tags: "shendetesi"

18 Nën
0

Buxheti i vitit 2024/ Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Qeveria do të japë më shumë para për Check Up, duke e çuar faturën për 4 PPP të Shëndetësisë në mbi 50 milion euro

    Buxheti 2024, qeveria edhe këtë vit do të japë më shumë para për Check Up, plot 8.2 milion euro, duke e çuar faturën për 4 PPP të Shëndetësisë në mbi 50 milion euro për vitin e ardhshëm.   ...

Read More
17 Gus
0

Arrestimet për koncensionet në shëndetësi, reagon kryetari i PD, Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas lëshimit të 8 urdhër arresteve të SPAK për koncesionin e sterilizimit. Në një postim në Facebook, Basha shprehet se koncesionet në shëndetësi janë vepra korruptive të qeverisë Rama dhe se janë denoncuar ...

Read More
09 Maj
0

Studentët dhe rinia në krah të betejës sonë për të larguar një qeveri të dalë nga blerja e votave me krimin

  Studentët dhe rinia në krah të betejës sonë për të larguar një qeveri të dalë nga blerja e votave me krimin dhe, me zgjedhje të lira, të votojë një qeveri që ka prioritet punësimin dhe arsmin cilësor.   Pa ...

Read More