Tags: "pogradec"

23 Mar
0

Basha uron kryesit e reja dhe kryetarët e zgjedhur në degët Pogradec, Maliq dhe në degën 14 të PD Tiranë

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar anëtarët e rinj të kryesive dhe kryetarët e zgjedhur në degët Pogreadec, Maliq dhe në degën 14 në Tiranë. Në postimin e tij në facebook, zoti Basha shprehet se demokratët kanë ...

Read More
06 Tet
0

Basha takohet me fermerët e fshatit Stropckë: Me keqardhje dëgjova se puna e palodhur e fermerëve, shkon shpesh herë në plehra për shkak të mungesës së mbështetjes

Gjatë turit të tij, kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha,  i ka kushtuar vëmendje edhe bujqësisë. Sot ai ishte në fshatin Stropckë të Pogradecit, ku bisedoi me shumë fermerë të kësaj zone. Basha dëgjoi problemet e shumta që fermerët kanë ...

Read More
06 Tet
0

Basha nga Pogradeci: Shqipëria ka plot matrapazë e politikanë që shkelin mbi të. Ajo që i mungon është një alternativë e përgjegjshme

Pas Linit, kryetari i PD, Lulzim Basha, u ndal në Pogradec ku u foli qytetarëve për alternativën për të cilën po punon Partia Demokratike. Sipas Bashës ajo që i mungon vendit sot është një alternativë e përgjegjshme, që e çliron ...

Read More
06 Tet
0

“Derë më derë, qytet më qytet e fshat më fshat, pranë njerëzve”, Basha poston videon nga takimet në fshatin Lin në Pogradec

Kryetari i PD, Lulzim Basha, me një video të shkurtër ka sjellë në Facebook momente nga takimet me banorët e fshatit Lin. “Derë më derë, qytet më qytet e fshat më fshat, pranë njerëzve, për të dëgjuar ata e për ...

Read More
06 Tet
0

Kreu i PD, bashkëbisedim me banorë të Linit: Shqipëria ka nevojë për ndryshim për ta bërë jetën e qytetarëve më të mirë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, bisedoi gjatë paradites së sotme me banorë të Linit në Pogradec, me të cilët ndau shqetësimet dhe problemet e tyre. Sipas Bashës, Shqipëria ka nevojë për ndryshim për ta bërë jetën e shqiptarëve më të ...

Read More
06 Tet
0

Basha, vizitë në familjen e Filip Petres në Lin: Kemi detyrën të shlyejmë borxhin moral dhe material ndaj të përndjekurve dhe pasardhësve të tyre

Kryetari i PD, Lulzim Basha, gjatë ndalesës së tij në Lin, vizitoi familjen e Filip Petre, familje që ka vuajtur përndjekjen dhe ndëshkimin nga diktatura komuniste. Sipas Bashës në mënyra që e shkuara të mos harrohet dhe shërimi i plagëve ...

Read More
06 Tet
0

Basha i kthehet turit të takimeve, shfaqet buzë liqenit me banorë të Linit

Kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha,  i është rikthyer turit të takimeve me qytetarët në të gjithë vendin. Basha me një postim në Facebook,  është shfaqur në Lin të Pigradecit në një takim me banorë të zonës buzë liqenit. “Përshëndetje ...

Read More
16 Kor
0

Basha: Sot është koha t’i hapim letrat dhe të verifikohet pasuria e çdo politikani përmes vetting-ut

Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha ka zhvilluar takime me mbështetës në Pogradec. Përmes një postimi në Facebook, Basha shkruan se mjafton të shihen dosjet e ish-ministrit Arben Ahmetaj dhe zyrtarëve të tjerë të qeverisë Rama, për të kutuar ...

Read More
04 Kor
0

“Populli e ka buxhetin zero, xhiro ka rënë përgjysëm”. Biznesi në Pogradec në gjendje të vështirë.

•          “Populli e ka buxhetin zero, xhiro ka rënë përgjysëm”. Biznesi në Pogradec në gjendje të vështirë. Basha: Qeveria ndau më pak se 10 euro/banor.  Nuk i afrohemi as Kosovës.   •          Kjo nuk është thjesht një përballje politike. Nuk ...

Read More
09 Maj
0

Studentët dhe rinia në krah të betejës sonë për të larguar një qeveri të dalë nga blerja e votave me krimin

  Studentët dhe rinia në krah të betejës sonë për të larguar një qeveri të dalë nga blerja e votave me krimin dhe, me zgjedhje të lira, të votojë një qeveri që ka prioritet punësimin dhe arsmin cilësor.   Pa ...

Read More