Tags: "platforma"

07 Dhj
0

Basha prezanton platformën e tij në Kongresin Amerikan: Mbështetje për SPAK, vetting në politikë, lista të hapura, vota e diasporës, janë prioritet tona

  Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, u prit në një takim nga Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Kongresit të SHBA-së, Michael McCaul. Zoti Basha dhe zoti McCaul diskutuan për situatën në Shqipëri dhe në rajon. Zoti Basha ...

Read More
21 Sht
0

Platforma e PD për Reformën Zgjedhore, Basha riposton 6 pikat: Do t’i jap fund këtij sistemi të deformuar që i përjashton qytetarët nga vendimmarrja

Keyetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se prezantimi i platformës pë Reformën Zgjedhore nga PD, i’u jep qytetarëve shqiptarë mundësinë të zgjedhin dhe të përfaqësohen sipas vullnetit të tyre. Në një postim në Facebook, Basha ka ripërsëritur 6 pikat ...

Read More
21 Sht
0

“Votimi dhe numërimi elektronik jep siguri”, Alibeaj në prezantimin e Reformës Zgjedhore: Nuk lejon që partitë politike të shndërrohen në organizma që prodhojnë një ushtri komisionerësh

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj në fjalën e tij gjatë prezantimit të Platformës Zgjedhore, është shprehur se votimi dhe numërimi elektronik duhet të shtrihen në të gjithë Shqipërinë, pasi sipas tij, është një mjet që jep siguri. ...

Read More
21 Sht
0

PD prezanton platformën e Reformës Zgjedhore, Basha: I shtrijmë dorën gjithkujt që lë mënjanë ndasitë për t’u bërë bashkë për këto 6 pika

Partia Demokratike ka prezantuar ditën e sotme Reformën Zgjedhore. Kryedemokrati, Lulzim Basha në fjalën e tij tha se për PD, kjo nuk është një mundësi për të shtrirë horizontin drejt një kushtetute të re. “Për PD, kjo nuk është thjeshtë ...

Read More
02 Maj
0

Mungesa e zgjedhjeve të lira e të ndershme e ka sjellë vendin në një kolaps total të demokracisë

Mungesa e zgjedhjeve të lira e të ndershme e ka sjellë vendin në një kolaps total të demokracisë, Kushtetutës, institucioneve, shtetit të së drejtës. Ka çuar në paralizë të drejtësisë, pa Gjykatë Kushtetuese dhe të Lartë, me Prokurori të kapur. ...

Read More
02 Maj
0

Platforma për Zgjedhjet e Lira e të Ndershme, si detyrë kryesore e qeverisë tranzitore.

Partia Demokratike dhe aleatët e Opozitës së Bashkuar prezantuan sot Platformën për Zgjedhjet e Lira e të Ndershme, si detyrë kryesore e qeverisë tranzitore. Anëtari i kryesisë së PD Oerd Bylykbashi, duke prezantuar Platformën, e vuri theksin tek problemet kryesore ...

Read More