Tags: "Partia Demokratike"

20 Dec
0

Projektligji i paraqitur në Kuvend për ndryshimin e ligjit Për Komisionet Hetimore në vlerësimin e Partisë Demokratike është një përpjekje e maxhorancës aktuale për të kufizuar hapësirën që Kushtetuta i garanton opozitës

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, NËNKRYETARI KRESHNIK ÇOLLAKU   Projektligji i paraqitur në Kuvend për ndryshimin e ligjit Për Komisionet Hetimore në vlerësimin e Partisë Demokratike është një përpjekje e maxhorancës aktuale për të kufizuar hapësirën që Kushtetuta ...

Me Shume
19 Dec
0

SI TA BËJMË RUSINË TË PAGUAJË PËR UKRAINËN

    NGA LULZIM BASHA & FRENCH HILL/ WALL STREET JOURNAL   Legjislatorët në Shtetet e Bashkuara dhe Evropë bashkëpunojnë për të sekuestruar dhe riadresuar pasuritë sovrane ruse të ngrira Nga J. French Hill dhe Lulzim Basha 18 Dhjetor, 2023 ...

Me Shume
19 Dec
0

Serketari për reformën zgjedhore, Rezar Kthupi: PD ka depozituar një projekt propozim në Kuvendin e Shqipërisë me qëllim heqjen e plotë të imunitetit të deputetëve

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR REFORMËN ZGJEDHORE DHE PËRFAQËSUESI LIGJOR, REZART KTHUPI   Të nderuar qytetarë   Partia Demokratike ka mbajtur një qëndrim konstant dhe koherent mbi imunitetin e deputetit, duke e konsideruar këtë të fundit një rudiment ...

Me Shume
18 Dec
0

PD, Karabina: PD mban të njëjtin standart, si dje dhe sot

  DEKLARATË E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, MIRELA KARABINA PD ka kërkuar dhe votuar heqjen e imunitetit të çdo personi që është kërkuar nga SPAK dhe do ta bëjë këtë për çdo kërkesë që do të vijë nga ...

Me Shume
16 Dec
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Edi Rama është gërryer nga akuzat për korrupsion dhe keqmenaxhim, duke ulur besimin e publikut dhe duke mos patur pritshmeri nga institucionet demokratike

Nënkryetarja dhe deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, në deklaratën për mediat shprehet se kryeministri Edi Rama është gërryer nga akuzat për korrupsion dhe keqmenaxhim, duke ulur besimin e publikut dhe duke mos patur pritshmeri nga institucionet demokratike. Pampuri thotë ...

Me Shume
15 Dec
0

Vrasja në burgun e Peqinit/ Reagon Sekretari për Sigurinë Kombëtare në PD, Xhemal Gjunkshi: Ngjarja pasqyron cënim të rendit, sigurisë publike dhe një realitet tensioni të rënduar të shoqërisë

  Sekretari për Sigurinë Kombëtare në PD, Xhemal Gjunkshi, ka reaguar për ngjarjen e rëndë të ndodhur sot në burgun e Peqinit, ku u vra një i burgosur dhe u plagos një tjetër. Zoti Gjunkshi shprehet se kjo ngjarje dëshmon ...

Me Shume
13 Dec
0

Pampuri: Qeveria lëmoshë për pensionistët në fundviti, milionat për PPP e koncesione

Reagimi i plotë i nënkryetares së PD, deputetja Oriola Pampuri: Në shtetin tjetër shqiptar, në Republikën e Kosoves, qeveria do të akordojë plot 100 euro bonus fundviti për pensionistët dhe femijet. Nuk është aspak çudi që Kosova, pavarësisht se me ...

Me Shume
12 Dec
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, mesazh urimi Donald Tusk për zgjedhjen kryeministër i Polonisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka shprehur urime Donald Tusk për zgjedhjen kryeministër i Polonisë. Me anë të një postimi në Facebook, Basha shkruan se Tusk është model frymëzimi për triumfin e vlerave të demokracisë dhe Europës.   ...

Me Shume
12 Dec
0

Basha mesazh demokratëve përmes videos: Bashkohuni me PD, ajo është familja juaj

Në 33 vjetorin e krijimit të PD, kryetari Lulzim Basha u drejtoi një ftesë të gjithë demokratëve të bashkohen me PD. Në fjalën e ti Basha garantoi demokratët se kontributi, angazhimi dhe sakrificat e tyre, nga me i vjetri tek ...

Me Shume
12 Dec
0

Sekretari për Programin, Arbi Agalliu: Në 10 vite qeveria nuk mundi dot të krijojë një strategji afatmesme dhe afatgjatë për zhvillimin ekonomik

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, SEKRETARI PËR PROGRAMIN, DEPUTETI ARBI AGALLIU     Përshëndetje të nderuar qytetar!   Jam sot këtu për të denoncuar edhe njëherë problemet që ka sot ekonomia e Shqipërisë.   Në 10 vitie kjo ...

Me Shume