Tags: "Partia Demokratike"

11 Jan
0

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në konferencën me gazetarët

  FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KONFERENCËN ME GAZETARËT   Sot ndodhem para jush për këtë komunuikim së bashku me sekretarin e përgjithshëm zotin Alibeaj, me zëdhënësen e Partisë Demokratike, zonjën Karabina. Dua ta nis me ...

Me Shume
11 Jan
0

Komenti i kryetarit të PD, Lulzim Basha, për arrestin në shtëpi të Sali Berishës

    Pyetje: Përgjatë kësaj kohe, kanë ndodhur shumë gjëra brenda opozitës. Akti i fundit që shënoi një goditje për opozitën, ishte arrestimi i ish-kryeministrit Sali Berisha. Unë ju pyeta në fakt edhe disa ditë më parë dhe më premtuat ...

Me Shume
11 Jan
0

Deputetja e PD, Eralda Tase Bano shpërndan videon me malin e mbetjeve në Zharrës, Patos

  Reagimi i plotw i deputetes, Eralda Tase Bano:   Rrëmuje, amatorizëm në drejtim,  abuzim me ligjin dhe tallje me qytetarët. Në këto pamje filmike shihni pikën e grumbullimit të plehrave, bashkia Patos fshati Zharrëz. Fillimisht, në vend ti cojnë ...

Me Shume
11 Jan
0

Këshilltarja e PD në Bashkinë e Tiranës, Enriketa Papa, nxjerr gënjeshtrën e radhës të kryebashkiakut Erion Veliaj

  Këshilltarja e PD në Bashkinë Tiranë, Eniketa Papa, ka zbuluar me video gënjeshtrën e radhës të kryebashkiakut Erion Veliaj, i cili në fushatë zgjedhore shprehej se fusha e Kompleksit Sportiv Dajti nuk do të jepet për ndërtim, ndërkohë në ...

Me Shume
11 Jan
0

Sekretari për marrëdhëniet me publikun, Evin Kulluri: Keta që sot pretendojnë bashkim të opozitës janë shkaku i perçarjes së saj

  REAGIM I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Nisur nga deklarata e sotme e perfaqesuesve te Foltores, demokratet dhe opinioni publik duhet te dijne se: 1) Keta qe sot pretendojne bashkim te opozites jane shkaku ...

Me Shume
10 Jan
0

Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Parlamenti t’i japë përgjigje tre prioriteteve madhore, listat e hapura, vota e diasporës, vetingu politik

  DEKLARATË E NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, KRESHNIK ÇOLLAKU   Përtej zhurmës logorike pa asnjë thelb të vërtetë politik, jetike për interesin e Opozitës dhe të shqiptarëve është që Parlamenti ti japë përgjigje tre prioriteteve madhore që mundesojne ndryshimin e ...

Me Shume
10 Jan
0

PD: Edi Rama do të hyjë në historinë e shtetit shqiptar si kryeministri që më shumë ministra dhe bashkëpunëtorë i ka brenda në burg se sa jashtë tij

  REAGIMI I ZËDHËNËSES TË PARTISË DEMOKRATIKE   Njerëzit presin zgjidhje për hallet dhe problemet e tyre nga kryeministri, por ai nga njëri resort në tjetrin u ofron vetëm shfaqe bajate.   Sillet si pronar i Shqipërisë, ndërsa çdo ditë ...

Me Shume
10 Jan
0

Taksimi i profesioneve të lira, Arbi Agalliu: Vendosja e taksave të reja e mbyt edhe më shumë shtresën më të rëndësishme të shoqërisë sonë

  DEKLARATA E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR PROGRAMIN, DEPUTETI ARBI AGALLIU   Përshëndetje të nderuar qytetarë!   Nga 1 janari ka nisur të zbatohet tatimit progresiv me normat tatimore 15% dhe 23% për të vetë punësuarit, personat fizikë dhe tregtarë ...

Me Shume
09 Jan
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Manovra e disa individëve për t’i shërbyer Berishës në betejën e tij kundër drejtësisë, SHBA dhe Britanisë së Madhe, tregojnë mjerimin e tyre

  REAGIM I NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, ROLAND BEJKO   Manovra e disa individëve për t’i shërbyer Sali Berishës në betejën e tij kundër drejtësisë, SHBA dhe Britanisë së Madhe tregojnë mjerimin e tyre. Dy njerezit më të interesuar sot ...

Me Shume
09 Jan
0

Sekrtarja për Gruan në PD, Taulanda Jupi: Shqipëria renditet në vendet e para në Europë për vrasjen e vajzave dhe grave

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARJA PËR GRUAN, TAULANDA JUPI   Shqipëria renditet në vendet e para në Europë për vrasjen e vajzave dhe grave. Njësoj si disa vite më parë raporti i publikuar nga Zyra e Kombeve të Bashkuara ...

Me Shume