Tags: "parlament"

24 Pri
0

Kreu i PD, Lulzim Basha: PD do të dorëzojë në Parlament dy amendamente që do të fuqizojnë SPAK-un

  FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KONFERENCËN ME GAZETARËT Duke nisur me zhvillimet e fundit, kanë të bëjnë me Raportin i Departamentit Amerikan të Shtetit i cili konfirmoi atë që shqiptarët dinë dhe e prekin përditë, ...

Read More
19 Dhj
0

Serketari për reformën zgjedhore, Rezar Kthupi: PD ka depozituar një projekt propozim në Kuvendin e Shqipërisë me qëllim heqjen e plotë të imunitetit të deputetëve

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR REFORMËN ZGJEDHORE DHE PËRFAQËSUESI LIGJOR, REZART KTHUPI   Të nderuar qytetarë   Partia Demokratike ka mbajtur një qëndrim konstant dhe koherent mbi imunitetin e deputetit, duke e konsideruar këtë të fundit një rudiment ...

Read More
20 Nën
0

PD, Arbi Agalliu: Shqiptarët e kanë kuptuar qartë se disa e ndezin zjarrin për problemet me drejtësinë dhe disa të tjerë për të kaluar për 10 minuta pa asnje diskutim projekt buxhetin për vitin 2024

Shqiptarët e kanë kuptuar qartë se vetë e ndezin e vet e fikin zjarrin në Parlament, sepse disa kanë halle e probleme personale me drejtësine, sidomos me SPAK-un, e disa të tjerë përfitojnë për të kaluar në vetëm 10 minuta ...

Read More
30 Tet
0

Përplasjet në Kuvend/ Reagon nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Një opozitë që dhunon veten e saj dhe të tjerët, është ajo ç’ka i duhet Edi Ramës!

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, njëherësh edhe deputet i kësaj force politike, ka reaguar për përplasjen e ndodhur ditën e sotme mes deputetëve të Rithemelimit me ata të Partisë Socialiste. Çollaku shprehet se një opozitë që dhunon veten e ...

Read More
12 Tet
0

Fjala e nënkryetares dhe deputetes së PD, Flutura Açka, në Parlament

FJALA E NËNKRYETARES DHE DEPUTETES SË PD, FLUTURA AÇKA, NË PARLAMENT   Do merrem në këto minuta me fjalën e kryeministrit. Një fjalë e gjatë në fakt, gati e mërzitshme, jo e natyrës së tij, as frymëzonte, as kishte asgjë ...

Read More
12 Tet
0

“Rezoluta, e varfër dhe minimaliste”, Çollaku: Ka një akordim midis PS dhe Rithemelimit, për ta heshtur këtë debat

DEKLARATA E NËNKRYETARIT DHE DEPUTETIT TË PD, KRESHNIK ÇOLLAKU, PËR GAZETARËT JASHTË PARLAMENTIT   Duke qenë se në sallë po bëhet gjithmonë e pamundur për të marrë të drejtën për të folur, siç ju e dini unë kam interpelancë me ...

Read More
12 Tet
0

Rezoluta për Kosovën/ Fjala e nënkryetarit dhe deputetit të Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, në Parlament

FJALA E NËNKRYETARIT DHE DEPUTETIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, KRESHNIK ÇOLLAKUT, NË PARLAMENT   Në rast se do të kisha bërë një bilanc për këtë temë për çështjen e Kosovësm për bilancet politike midis meje, nesh dhe jush, raporti do të ...

Read More
05 Tet
0

Kreshnik Çollaku – Rithemelimit: Jini më të rezervuar me akuzat, ndodh që atij që i thoni peng, e bëni kryetar grupi pastaj

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, e ka kaonsideruar lajm të mirë që kërkesa e tij për interpelancë me kryeministrin nukështë rrëzuar siç u tha dje. Por e ka cilësuar si lajm të keq shtyrjen e saj me ...

Read More
05 Tet
0

“Votoni vetting-un e politikanëve”, Basha në Kuvend: Disa deputetë të opozitës kanë vendosur të bëjnë luftën e tyre të ndyrë personale, në sallën e parlamentit

Kreu i PD-së Lulzim Basha foli për aleancë kullash dhe njerëz që sulmojnë PD-në për interesa personale. Sipas tij, disa deputet të opozitës kanë kanë vendosur të bëjnë luftën e tyre të ndyrë personale, në sallën e parlamentit, në tradhti ...

Read More
05 Tet
0

Basha-Nikollës: Po mbani peng kreun e grupit të PD! Jepni vendimin ose pranoni se jeni pjesë e aleancave të kullave

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka kërkuar kryetares së parlamentit Lindita Nikolla të bëjë publik njoftimin e PDSH-së për përfaqësuesit e saj në parlament. Basha tha se është detyra e Nikollës të shprehet pro Kushtetutës, pro ligjit për ...

Read More
12