Tags: "ndihma"

04 Mar
0

PD, nënkryetari Kreshnik Çollaku: Hapja e bazës së Kuçovës, lajm shumë i mirë. Mazhoranca të miratojë amendamentin Basha për ti akorduar Kosovës 50 milionë euro ndihmë ushtarake për mbrojtjen e saj

  Postimi i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku:   Anëtarësimi në Nato është ndër ditët më të shndritshme të historisë së Shqipërisë dhe jo nata e propagandës më të cilën pushtetarët e sotëm kërkonin të manipulonin mëndjet e shqiptarëve. 15 ...

Read More
31 Jan
0

Basha me ndjekësit në Instagram: Palët politike në Shqipëri të vendosin interesin kombëtar mbi gjithçka dhe të miratojnë amendamentin në buxhet për ndihmë ushtarake për Kosovën

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar gjatë ditës së sotme disa komunikime live në Instagram, ku ka prekur disa tema të ndryshme. Duke folur për Kosovën, Basha ripërsëriti apelin për palët politike në Shqipëri që të vendosin ...

Read More
22 Jan
0

DOKUMENTI/E paralajmëroi dy ditë më parë, Basha depoziton në Kuvend amendamentin e PD për buxhetin: 5 mld lekë ndihmë ushtarake për Kosovën

  Duke marrë parasysh situatën e tensionuar të sigurisë në Republikën e Kosovës nën dritën e fakteve të një acarimi të paprovokuar të gjendjes së sigurisë nga Serbia, bëhet e domosdoshme një ndihmë financiare për nevoja të mbrojtjes dhe sigurisë ...

Read More
02 Kor
0

Qeveria vodhi edhe thesin me miell për më të pamundurit gjatë karantinës.

·        Qeveria vodhi edhe thesin me miell për më të pamundurit gjatë karantinës. Thesi me miell, i premtuar nga Rama, u zëvendësua me 2 kg hurma arabie. DEKLARATE E PARTISË DEMOKRATIKE, DHURATA ÇUPI Qeveria e Edi Ramës ka prekur fundin. ...

Read More