Tags: "mbeshtetja"

07 Tet
0

Basha, takim me fermerët e Dimalit: Rritja e çmimeve dhe mungesa e mbështetjes i ka bërë ata të dalin me humbje

Në Dimal, ku ndodhet sot në kuadër të turit në të gjithë vendin,  kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha,  bisedoi me fermerët të cilët po vuajnë pothuajse plotësisht mungesën e vëmendjes së qeverisë. Fermerët i shprehen kreut të PD,  shqetësimet ...

Read More
03 Gus
0

Tabaku: Zhvlerësimi i euros dhe mungesa e mbështetjes për bujqësinë, penalizon prodhuesit e vajit të ullirit. Ja zgjidhja…

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, shorehet se rritja me 20% e çmimit të vajit të ullirit për eksport është hap pozitiv për prodhuesit dhe bujkun. Por zhvlerësimi i euros dhe mungesa e mbështetjes për bujqësinë, sipas Tabakut kufizon përfitimet. ...

Read More