Tags: "londer"

13 Nën
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, merr pjesë në Samitin Global për Inovacionin në Londër

Kryetari i PD, Lulzim Basha, mori pjesë në Samitin Global për Inovacionin 2023 në Londër. “Kënaqësi të isha pjesë e Samitit Global për Inovacionin 2023 që këtë vit po zhvillohet në Londër në partneritet me Gallup. Ky Samit bën bashkë ...

Read More
13 Nën
0

Basha me shqiptarët në Londër, prezanton nismën e PD për votën e emigrantëve dhe listat e hapura

Kryetari i PD Lulzim Basha u takua me shqiptarë që jetojnë dhe punojnë në Britani të Madhe. Gjatë takimit zoti Basha u ndal në propozimet e PD për votën e emigrantëve dhe listat e hapura. Kreu i PD bëri të ...

Read More
11 Nën
0

Basha vizitë në Londër, takim me lordin David Richards, SPAK dhe vettingun në politik temat kryesore: PD e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, së bashku me Sekretarin për Sigurinë Kombëtare dhe koordinimin Euro-Atlantik në PD, Xhemal Gjunkshi është takuar sot në Londër me Lordin David Richards. Zoti Basha shprehet se pjesë e diskutimit ishin një sërë sfidash ...

Read More
17 Maj
0

Konservatorët britanikë, aleatë kryesorë për modernizimin e PD

Në selinë qendrore të Partisë Konservatore Britanike në Londër, Kryetari i PD, Lulzim Basha, u prit nga Kryetari i Partisë Konservatore britanike z. Brandon Lewis. Kryetari Basha i shprehu Kryetarit Lewis mirënjohjen per mbështetjen e jashtëzakonshme që Partia Konservatore po ...

Read More