Tags: "kryeministri"

08 Maj
0

Alibeaj: Rezoluta e propozuar nga kryeministri Edi Rama, synon të pengojë SPAK-un dhe GJKKO-n në punën e tyre

FJALA E PLOTË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD, ENKELEJD ALIBEAJ, NË KONFERENCËN PËR MEDIAT Besoj që arrini ta kuptoni se cili është argumenti për të cilin do të duhet të diskutoj me ju dhe nëpërmjet jush edhe me publikun. ...

Read More
17 Pri
0

Basha uron kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkovic për fitoren në zgjedhje

  Urimi i kreut të PD, Lulzim Basha:   Urimet më të përzemërta për mikun tonë, kryeministrin e Kroacisë Andrej Plenkovic dhe për partinë tonë simotër HDZ_HR, EPP, për fitoren e zgjedhjeve parlamentare. Kjo është një fitore edhe për Shqipërinë ...

Read More
03 Mar
0

“Situata ekonomike e familjeve, sipërmarrjeve, fermerëve, të rinjve dhe pensionistëve është në gjendje të keqe”, nwnkryetarja e PD, Pampuri:  Kryeministri Rama vijon protagonizmin në rolin e ri tashmë të organizatorit të eventeve ndërkombëtare

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA DHE DEPUTETJA, ORIOLA PAMPURI   Përtej tam-tameve përgjatë kësaj jave dhe protagonizmit të Edi Ramës në rolin e ri tashmë të organizatorit të eventeve ndërkombëtare, qartazi i është larguar plotësisht qeverisjes normale të vendit ...

Read More
24 Jan
0

“Projekti  i rruges Thumanë-Kashar”, deputetja e PD Merita Bakiu: Kemi kërkuar nga ARRSH, Ministria e Transporteve, Kryeministri Rama dhe firma e cila po kryen punimet, transparencë të projektitm, s’kemi marrë akoma përgjigje

  REAGIMI I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, DEPUTETJA MERITA BAKIU   Detyra ime është te jem zëri i problemeve dhe shqetësimeve te atyre njrëzve që më  kanë votëbesuar.   Të shqetesuar nga projekti  i rruges Thumane-Kashar, banorët e Krujës  ...

Read More
09 Nën
0

Marrëveshja për emigrantët me Italinë/ Anëtarja e kryesisë së PD, Alfrida Marku: Iniciativë është jo tranparente dhe vendimmarrje individuale e Ramës. Kryeministri të jap sqarime urgjente

Anëtarja e Kryesisë së PD, Alfrida Marku, shprehet se Partia Demokratike po ndjek me shqetësim dhe ka kërkuar në mënyrë urgjente Interpelancë me Kryeministrin Rama për të dhënë sqarime lidhur me marrëveshjen e nënshkruar me Kryeministren e Italisë, për të ...

Read More
07 Nën
0

PD zbardh kërkesën për interpelancë me Ramën, nënkryetari Çollaku: Marrëveshjen për emigrantët do e çojmë në Kushtetuese

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, ka depozituar në Kuvend kërkesën për interpelancë urgjente me kryeministrin Rama për marrëveshjen e tij me kryeministren e Italisë, për vendosjen në Shqipëri të mbi 36 mijë emigrantëve nga Afrika e Veriut për çdo ...

Read More
28 Tet
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu, poston fotot dhe ironizon Ramën me fushat e sportit në Krujë

  Deputetja e Partisë Demokratike, Merita Bakiu, ka postuar disa foto nga fushat e sportit të Krujës të cilat janë të degraduara për shkak të mungesës së investimeve dhe ironizon kryeministrin Rama duke e ftuar për ta vizituar “qytetin e ...

Read More
02 Tet
0

Deklaratat për Veriun e Kosovës/ PD kërkon interpelancë me Kryeministrin: Rama të japë shpjegime për qëndrimet e tij

Partia Demokratike kërkon zyrtarisht interpelancë me kryeministrin Edi Rama, në lidhje me deklaratat për largimin e Policisë së Kosovës nga veriu i Kosovës dhe .”.marrjen e Veriut të Kosovës nën kontroll nga KFOR”. Në shkresën drejtuar Kuvendit, deputeti Kreshnik Çollaku ...

Read More
13 Kor
0

Grupi i PD, kërkesë për ndryshimin e rendit të ditës për seancën e sotme. Të futet në rend dite kërkesa e SPAK për arrestimin e Ahmetaj. Kryeministrin të vijë të japë llogari në seancë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka kërkuar ndryshimin e rendit të ditës në Kuvend për të diskutuar në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Krujë si dhe kërkesën e SPAK për arrestimin e Arben Ahmetajt. Bardhi ...

Read More
10 Maj
0

300 studentë nga gjithë Europa i bashkohen PD dhe opozitës. Bashkim i madh kombëtar dhe europian në protestën e 11 Majit.

Bashkimi i madh kombëtar dhe europian në protestën e 11 Majit. 300 studentë nga gjithë Europa i bashkohen PD dhe opozitës në protestën euopiane për zgjedhje të lira e të ndershme.   300 studentë europianë do të bëhen të shtunën ...

Read More