Tags: "krize"

27 Tet
0

“Bujqësia po vuan pasojat e mungesës së vëmendjes së qeverisë”, Basha: Fermerët shqiptarë paguajnë çmimin më të lartë të naftës në rajon

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimeve që pati me fermerë në periferi të Tiranës, shprehet se bujqësia po vuan sot pasojat e krizës dhe mungesës së vëmendjes së qeverisë. Sipas Bashës, fermerët shqiptarë paguajnë çmimin më të lartë ...

Read More
17 Maj
0

Koalicioni opozitar pozicionohet në krah të "McAllister Plus" — mazhoranca e refuzon

Me 15 maj 2017 në orën 14.45, Kryetari i Partisë Demokratike dhe 6 kryetarët e partive parlamentare opozitare pritën në një takim Ndihmës Zëvendësekretarin e Shtetit z. Hoyt Yee të shoqëruar nga Ambasadori i SHBA në Tiranë Z. Donald Lu, ...

Read More
10 Maj
0

E mërkura në Sheshin e Lirisë ‘i rezervohet’ qarkut Shkodër – Basha: Bashkimi ynë do të jetë akti i rrëzimit formal të republikës së vjetër

Problemet e qytetarëve shkodran lidhen me ato të çdo shqiptari, por veçojnë në braktisjen vullnetare që kjo qeveri i bën në mënyrë të veçantë qytetit. Studentja e arkitekturës Izmita Ulqinaku denoncoi pikërisht mungesën e investimeve dhe fondeve për qytetin, diskriminim ...

Read More
02 Maj
0

Deklaratë e Koalicionit Opozitar

Partia Demokratike dhe i gjithë Koalicioni Opozitar mirëpresin ftesën institucionale të Presidentit Nishani për dialog në funksion të zgjidhjes së krizës së rëndë politike që ka mberthyer Shqipërinë. Ndonëse shkaktari i kësaj krize, Edi Rama me veprimet dhe qëndrimet e ...

Read More