Tags: "korrupsion"

04 Maj
0

Intervista e kreut të PD, Lulzim Basha, në emisionin “Inside Albania”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte i ftuar në një intervistë në emisionin “Inside Albania” me gazetaren Alice Taylor, në televizionin Euro News Albania. Zoti Basha u dha përgjigje pyetjeve për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës, miratimit ...

Read More
16 Pri
0

Alfrida Marku: Bashkitë Elbasan dhe Kolonjë, i kanë hapur rrugë projekteve abuzive, duke zhvilluar në kundërshtim me ligjin procedurat për dhënien në përdorim dhe asgjesimin e 352 hektarëve pyje dhe kullota

  DEKLARATA E SEKRETARES PËR PUSHTETIN VENDOR DHE DECENTRALIZIMIN NË PD, ALFRIDA MARKU   Të nderuar qytetarë !   Abuzimet me pronën publike, shpërdorimi i taksave të qytetarëve, tendera fiktiv e në shkelje të rregullave të prokurimeve publike, operatorë ekonomik ...

Read More
29 Shk
0

VIDEO/Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku, denoncon shembjet në rrugën e Arbrit: Kjo situatë katastrofale ka vetem një emër: Keqperdorim i fondeve publike. Dosja e Koncesionit, shumë shpejt në SPAK.

  DENONCIMI I NËNKRYETARIT TË PD, KRESHNIK ÇOLLAKU:   Rruga e Arbrit, një lëngim që nuk mbaron kurrë. Fushatat kanë mbaruar, shiritat janë prerë, ministra e kryeministra kanë kërcyer rrugëve duke festuar hapje tunelesh e kanalesh, shtrime asfaltesh etj. Në ...

Read More
29 Shk
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Rruga Kardhiq-Delvinë, megjithëse në të investuar qindra milion euro, vazhdon të mbetet e papërfunduar dhe një rrezik konstant për jetën e shqiptarëve.

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, NËNKRYETARI ROLAND BEJKO     Rruga Kardhiq-Delvinë, e gjatë 33 km, ndonëse ka kushtuar plot 154 milionë euro, vijon të jetë e papërfunduar dhe pa standardet që do duhet të kishte.   Edhe ...

Read More
23 Shk
0

Ligji i ri “Për Lojrat e Fatit”, Pampuri: Një tjetër nismë korruptive dhe klienteliste e qeverisë

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA DHE DEPUTETJA, ORIOLA PAMPURI   Ligji i ri “Për Lojrat e Fatit” është një tjetër nismë korruptike e klienteliste e kësaj qeverie. Në harkun kohor prej 5 vitesh qasja e qeverisë pati një ndryshim ...

Read More
16 Shk
0

Rikthimi i lojërave të fatit, Pampuri: Tjetër aferë korruptive e qeverisë

  Reagimi i nënkryetares së PD, Oriola Pampuri:   Ligji i ri “Për Lojrat e Fatit” është një tjetër nismë korruptive e klienteliste e kësaj qeverie.   Për afro 5 vite qasja e qeverisë pati një ndryshim rrënjësor ndaj “basteve ...

Read More
18 Dhj
0

PD, Karabina: PD mban të njëjtin standart, si dje dhe sot

  DEKLARATË E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, MIRELA KARABINA PD ka kërkuar dhe votuar heqjen e imunitetit të çdo personi që është kërkuar nga SPAK dhe do ta bëjë këtë për çdo kërkesë që do të vijë nga ...

Read More
26 Gus
0

Djegia e mbetjeve në fushën e grumbullimit pranë Inceneratorit të Elbasanit, reagon deputetja Zheni Gjergji: Kriminale, përgjegjësit të vihen përpara drejtësisë. Paguam miliona euro për inceneratorët që nuk punojnë

Deputetja e Partisë Demokratike, Zheni Gjerigji në një postim në facebook shkruan se në fushën e mbetjeve në qytetin e Elbasanit po digjen mbeturinat. Gjergji shprehet se qeveria shpenzoi miliona euro për ndërtimin e Inceneratorit, një vepër monument i korrupsionit ...

Read More
18 Gus
0

Arrestimet për koncesionin e sterilizimit, PD: Publiku po sheh qartë se korrupsioni dhe shpërdorimi i fondeve publikë është kthyer në një fenomen të qeverisë Rama

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, ZËDHËNËSJA MIRELA KARABINA Struktura e Posaçme Antikorrupsion ditën e djeshme lëshoi 8 urdhër – arreste për politikanë dhe zyrtarë të lartë të përfshirë në korrupsion me akuzën: shpërdorim detyre, falsifikim dokumentacioni dhe mashtrim, veprime ...

Read More
16 Gus
0

”Standardet e NATO-s në rrezik nga korrupsioni“, Gjunkshi: Krahas kanabizimit të repartit ushtarak, bëhen me dije afera me tendera dhe në tjetërsimin e pronave të ushtrisë

DEKLARATË E KËSHILLTARIT PËR SIGURINË KOMBËTARE PRANË PD, XHEMAL GJUNKSHI Standardet e Natos në rrezik nga korrupsioni dhe skandalet me pronat në sistemin e mbrojtjes! Prej kohësh sistemi i mbrojtjes po tronditet rëndë nga skandale dhe abuzime të papranueshme për ...

Read More
123