Tags: "korrupsion"

23 Feb
0

Ligji i ri “Për Lojrat e Fatit”, Pampuri: Një tjetër nismë korruptive dhe klienteliste e qeverisë

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA DHE DEPUTETJA, ORIOLA PAMPURI   Ligji i ri “Për Lojrat e Fatit” është një tjetër nismë korruptike e klienteliste e kësaj qeverie. Në harkun kohor prej 5 vitesh qasja e qeverisë pati një ndryshim ...

Me Shume
16 Feb
0

Rikthimi i lojërave të fatit, Pampuri: Tjetër aferë korruptive e qeverisë

  Reagimi i nënkryetares së PD, Oriola Pampuri:   Ligji i ri “Për Lojrat e Fatit” është një tjetër nismë korruptive e klienteliste e kësaj qeverie.   Për afro 5 vite qasja e qeverisë pati një ndryshim rrënjësor ndaj “basteve ...

Me Shume
18 Dec
0

PD, Karabina: PD mban të njëjtin standart, si dje dhe sot

  DEKLARATË E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, MIRELA KARABINA PD ka kërkuar dhe votuar heqjen e imunitetit të çdo personi që është kërkuar nga SPAK dhe do ta bëjë këtë për çdo kërkesë që do të vijë nga ...

Me Shume
26 Aug
0

Djegia e mbetjeve në fushën e grumbullimit pranë Inceneratorit të Elbasanit, reagon deputetja Zheni Gjergji: Kriminale, përgjegjësit të vihen përpara drejtësisë. Paguam miliona euro për inceneratorët që nuk punojnë

Deputetja e Partisë Demokratike, Zheni Gjerigji në një postim në facebook shkruan se në fushën e mbetjeve në qytetin e Elbasanit po digjen mbeturinat. Gjergji shprehet se qeveria shpenzoi miliona euro për ndërtimin e Inceneratorit, një vepër monument i korrupsionit ...

Me Shume
18 Aug
0

Arrestimet për koncesionin e sterilizimit, PD: Publiku po sheh qartë se korrupsioni dhe shpërdorimi i fondeve publikë është kthyer në një fenomen të qeverisë Rama

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, ZËDHËNËSJA MIRELA KARABINA Struktura e Posaçme Antikorrupsion ditën e djeshme lëshoi 8 urdhër – arreste për politikanë dhe zyrtarë të lartë të përfshirë në korrupsion me akuzën: shpërdorim detyre, falsifikim dokumentacioni dhe mashtrim, veprime ...

Me Shume
16 Aug
0

”Standardet e NATO-s në rrezik nga korrupsioni“, Gjunkshi: Krahas kanabizimit të repartit ushtarak, bëhen me dije afera me tendera dhe në tjetërsimin e pronave të ushtrisë

DEKLARATË E KËSHILLTARIT PËR SIGURINË KOMBËTARE PRANË PD, XHEMAL GJUNKSHI Standardet e Natos në rrezik nga korrupsioni dhe skandalet me pronat në sistemin e mbrojtjes! Prej kohësh sistemi i mbrojtjes po tronditet rëndë nga skandale dhe abuzime të papranueshme për ...

Me Shume
14 Aug
0

Basha: Sado baltë të hedhë, Sali Berisha nuk e fsheh dot bashkëpunimin me Edi Ramën për kullat; as faktin se aty pastrohen para krimi dhe korrupsioni

Reagimi i plotë i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha: Pengjet fshihen sot pas kullës së Tiranës, pas “Malit të Korrupsionit” që po mban peng zhvillimin dhe mirëqenien e shqiptarëve. Sado baltë të hedhë, Sali Berisha nuk e fsheh dot ...

Me Shume
13 Aug
0

Roland Bejko: Rrugët që nuk ngopen me para dhe pas inagurimeve të Edi Ramës

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Roland Bejko, shprehet se një  vit pas  inagurimit pompoz të rrugës Kardhiq-Delvinë nga Edi Rama, e cila ka kushtuar rreth 154 milion euro, ajo ende vazhdon të jetë e papërfunduar dhe kërkon financime ...

Me Shume
09 Aug
0

Basha: PD do kërkojë ngritjen e Komisioni Hetimor për korrupsionin me fondet IPARD, paratë nuk shkuan te fermerët por për vila luksoze për klientët e qeverisë

Kryetari i Patisë Demokrtike, Lulzim Basha ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor për korrupsionin me fondet IPARD për fermerët, pasi BE pezulloi këto të fundit. Në një postim në “Facebook”, Basha shkruan se qeveria e Edi Ramës ka ndërtuar një ...

Me Shume
07 Aug
0

Tabaku reagon për kullën në qendër të Tiranës: Këto ndërtime po i vjedhin të ardhmen familjeve dhe përmes pastrimit të parave ofrojnë një të ardhme të pabarabartë

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar në lidhje me prishjen e lulishtes në qendër të Tiranës për të ngritur kullën e radhës. Në një postim në Facebook, Tabaku shprehet se vendit që në 2011-ën u vendos të ndërtohej ...

Me Shume
12