Tags: "Jorida Tabaku"

21 Sht
0

Jorida Tabaku pret në takim deputetin Ukrainas: Diskutuam për agresionin e pajustifikuar të Rusisë ndaj Ukrainës

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka pritur në një takim deputetin e Ukrainës Igor Koptyn. Tabaku shprehet se me deputetin ukrainas diskutoi në lidhje me agresionin e pajustifikuar dhe tërësisht kriminal të Rusisë ndaj Ukrainës. Postimi i plotë: Kënaqësi ...

Read More
11 Sht
0

Tabaku në Komisionin e Ekonomisë: Pensionet në nivelin më të ulët, më pak se 50% e rrogës

Fjala e deputetes së PD, Jorida Tabaku në Komisionin e Ekonomisë:   Ne jemi mësuar që kur bëhet diskutimi relatorit diskutimi bëhet në parim. Ndërkohë që prezantimi që bëri z. Xhafaj janë ndryshime specifike që do ishin të kuptueshme kur ...

Read More
09 Sht
0

“Vjedhje me stil”, Jorida Tabaku: Qeveria do të krijojë një kompani anonime për të komplikuar letrat e tenderave që ushtarët e korrupsionit të mos bien në rrjetën e SPAK

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku shprehet se qeveria ka vendosur të sajojë një kompani me titullin shoqëri anonime për t’u përpjekur që të fshehur korrupsionin. Në një postim në Facebook, Tabaku thotë se kjo formulë është menduar nga qeveria ...

Read More
08 Sht
0

Çmimi lartë i karburantit, Tabaku: Taksimi socialist dhe ortakëria me oligarkët nuk ulë çmimin

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka ngritur sot shqetësimin se ndonëse në tregun ndërkombëtar çmimin i karburantit ka rënë, në Shqipëri nuk ndodh diçka e tillë. Tabaku bën përgjegjëse qeverinë, teksa e quan ortake me oligarkët, gjithashtu thekson se ...

Read More
01 Sht
0

“Gjysma e pagesave nën hetim nga SPAK”, Tabaku: Nga buxheti i shtetit janë dhënë 560 mln euro për PPP

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku është shprehur se nga buxheti i shtetit janë dhënë 560 mln euro për kontratat koncesionare dhe se gjysma e kërtyre pagesave është nën hetim nga SPAK. Në nje postim në Facebook, Tabaku shprehet se ...

Read More
30 Gus
0

“Kjo qeveri për 8 vite ka vjedhur 430 mln euro”, Tabaku: Duan t’ia hedhin lumit me një kredi nga GIZ dhe me projekte të BE

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, thotë se qeveria, sipas saj, për tetë vjet ka gënjyer shqiptarët, ka vjedhur 430 milion euro dhe ka mbrojtur bashkëfajtorët. Në një postim në Facebook, Tabaku shprehet se qeveria pasi i ka bërë avokatinë ...

Read More
29 Gus
0

Tabaku i përgjigjet Ramës: 100 herë pas të kthehesha, 100 herë do ta bëja

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka vijuar me akuzat ndaj qeverisë lidhur me aferat e inceneratorëve dhe sterilizimit. Në një postim në Facebook, Tabaku shprehet se bëhet fjalë për individë që nuk kishin asnjë kapital dhe që erdhën me ...

Read More
28 Gus
0

Jorida Tabaku i dërgon kërkesë për informacion OLAF: Na jepni një kopje të raportit në lidhje me abuzimet e Ministrisë së Bujqësisë me fondet e IPARD

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku në cilësinë e Kryetares së Komisionit të Çështjeve Evropiane, i është drejtuar  me një kërkesë, Zyrës së Kundërmashtrimit për Evropan (OLAF), duke i kërkuar informacion në lidhje me shkeljet e fondeve IPARD nga Ministria ...

Read More
24 Gus
0

Nafta në Shpirag, Tabaku: Të shpresojmë që renta të mos ketë fatin e kromit që nuk sjell asgjë as në buxhetin e shtetit as atë lokal

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se lajmi për naftë në Shpirag është shpresëdhënës. Në një postim në Facebook, Tabaku shkruan se kjo mundësi prej dekadash mban shpresat e Shqipërisë varur. Tabaku thotë se Shqipëria është shumë e bekuar ...

Read More
23 Gus
0

Zgjedhjet në Bashkinë e Kukësit, Tabaku reagon pas dorëheqjes së Admir Sinematit për të rikandiduar: Lëvizje e zgjuar dhe e mençur

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka komentuar dorëheqjen nga rikandidimi për Bashkinë e Kukësit të Admir Sinamatit, i cili kandidoi në zgjedhjet e 14 majit nën siglën e koalicionit “Bashkë Fitojmë”. Në një postim në Facebook, deputetja Tabaku shprehet ...

Read More
1236