Tags: "ish-te perndjekurit"

23 Aug
0

Dita Europiane e Përkujtimit të Viktimave të Regjimeve Totalitare, Pampuri: Ajo që të dëshpëron më shumë, është fakti se jemi vendi që në këto 30 vite bëri kaq pak per ish të përndjekurit

Postimi i plotë i deputetes së PD, Oriola Pampuri: 23 Gusht; ‘Dita e Kujtesës të të gjitha regjimeve totalitare dhe autoritare’. Shqiperia per 50 vite me radhe perjetoi makthin e regjimit komunist, pasojat e te cilet ndjehen deri tek brezat ...

Me Shume
17 Jan
0

Vendimi i qeverisë për të mos dëmshpërblyer trashëgimtarët e ish-të përndjekurve politikë, nuk ndryshon nga persekutimi i Enver Hoxhës

Vendimi i qeverisë për të mos dëmshpërblyer trashëgimtarët e ish-të përndjekurve politikë, nuk ndryshon nga persekutimi i Enver Hoxhës Deklaratë e nënkryetares së Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku Plani i Edi Ramës për të mos dëmshpërblyer familjet e ish-të përndjekurve ...

Me Shume