Tags: "IRI"

06 Dhj
0

Basha takon në SHBA, Presidentin e Institutit Republikan Ndërkombëtar, Daniel Twining: Korrupsioni dhe emigrimi i të rinjëve probleme të vendit. Mbështesim SPAK në luftën antikorrupsion

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, u takua sot me Presidentin e Institutit Republikan Ndërkombëtar, Daniel Twining dhe me senatorin Dan Sullivan. Lufta kundër korrupsionit, pastrimi i politikës nga politikanët e korruptuar dhe të inkriminuar, zgjedhjet e lira e të ...

Read More
27 Tet
0

Basha me zv/presidentin e IRI: Lufta kundër korrupsionit prioritet, mbështesim SPAK, vetingu i politikanëve domosdoshmëri

NJOFTIMI PËR TAKIMIN E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, ME ZV.PRESIDENTIN E INSTITUTIT REPUBLIKAN NDËRKOMBËTAR, SCOTT MASTIC Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti sot në selinë e Partisë Demokratike, Zëvendëspresidentin e Institutit Republikan Ndërkombëtar, Scott Mastic. Në takim u ...

Read More
22 Sht
0

Këshilltarët Bashkiak të Qarkut të Tiranës dhe degët e PD, takim konsultues me IRI-n

Ditën e sotme është zhvilluar një takim konsultues në bashkëpunim të Institutit Republikan Amerikan IRI dhe Këshillave Bashkiak të Qarkut Tiranë, sëbashku me degët e Partisë Demokratike. Në njoftimin e PD thuhet se qëllimi i takimit është për të forcuar ...

Read More
02 Sht
0

Presidenti i Institutit Ndërkombëtar Republikan uron Lulzim Bashen për rizgjedhjen në krye te PD-së, Tuining: IRI është i gatshëm t’ju ndihmojë për organizimin e partisë për t’i dhënë zgjidhje problemeve të shqiptarëve

Presidenti i IRI, TUINING: Shqipëria përballet sot me çështje që kërcënojnë demokracinë dhe integrimin Europian, duke përfshirë këtu korrupsionin, migracionin pasigurinë ekonomike, dhe influencën e aktorëve të huaj… I nderuar kryetari Basha: Po ju shkruaj t’ju uroj për rizgjedhjen tuaj ...

Read More
03 Gus
0

Basha takohet me drejtorin e IRI: Mbështetja e institutit i rëndësishëm për kthimin e PD në alternativë qeverisëse

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me Drejtorin e Programit për Shqipërinë të Institutit Republikan Ndërkombëtar, John Fluharty. Basha shkruan se në qendër të bisedës ishte bashkëpunimi dhe mbështetja e Institutit për ndërtimin e kapaciteteve të ...

Read More
10 Kor
0

Basha takon Drejtorin për Europën në Institutin Republikan Amerikan, Paul McCarthy

Postimi plotë: Gjatë një darke në Dajt me mikun nga SHBA, Z. Paul McCarthy, Drejtori për Europën në Institutin Republikan Amerikan (IRI) pata kënaqësinë të shkëmbenim mendimet me këtë bashkëudhëtar të zhvillimeve politike në Shqipëri prej 3 dekadash dhe njohës ...

Read More
29 Pri
0

PD do të jetë partia e parë në Ballkan, që angazhon anëtarësinë në zgjedhjen e deputetëve të ardhshëm për Kuvendin e Shqipërisë.

Me mbështetjen e të gjithë partive kryesore të botës perëndimore, PD do të jetë partia e parë në Ballkan, që angazhon anëtarësinë në zgjedhjen e deputetëve të ardhshëm për Kuvendin e Shqipërisë. Pavarësisht prej sistemit që do të ketë Shqipëria, ...

Read More