Tags: "Gunther Krichbaum"

27 Tet
0

Deputeti i PD, Arbi Agalliu takohet me zëdhënësi e CDU: Një nga shqetësimet e Gunther Krichbaum ishte se deputetët nuk duhet të përdorin imunitetit për interesa personal

Kënaqësi të prisnim sot z.Gunther Krichbaum, deputet dhe zëdhënës i CDU-së për Politikat e Bashkimit Europian. Së bashku edhe me kolegë të Komisionit për Çështjet Europiane diskutuam për çështje të cilat ndihmojnë integrimin e Shqipërisë në BE. Një nga shqetësimet ...

Read More
26 Tet
0

Takimi me zëdhënësin e Çështjeve Europiane të Grupit Parlamentar CDU/CSU, Basha: E njoha z. Krichbaum me iniciativën e PD për vettingun e politikanëve, listat e hapura, voten e diaspores

Pas takimit që pati me Zëdhënësin e Çështjeve Europiane të Grupit Parlamentar CDU/CSU në Bundestag dhe anëtarin e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane, Gunther Krichbaum, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shpreh mirënjohje për kontributin e CDU-së në rrugëtimin ...

Read More
26 Tet
0

KRYETARI I PARTISË DEMOKRATIKE LULZIM BASHA, TAKIM ME GUNTHER KRICHBAUM, ZËDHËNËS I ÇËSHTJEVE EUROPIANE I GRUPIT PARLAMENTAR CDU/CSU DHE ANËTAR I ASAMBLESË POLITIKE TË PPE

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti sot në selinë e kësaj partie z. Gunther Krichbaum, Zëdhënës i Çështjeve Europiane të Grupit Parlamentar CDU/CSU në Bundestag dhe anëtar i Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane. Në takim morën pjesë edhe ...

Read More
02 Sht
0

CDU përshëndet kryetarin e PD Lulzim Bashën dhe Kuvendin e PD

KRICHBAUM: PD përballet me tendenca përçarëse por forca krijohet me vendosmëri KRICHBAUM: KUDO QË NE, SI CDU MUND TË OFROJMË MBËSHTETJE: NA NJOFTONI! KRICHBAUM : Shqipëria ka mjaft parti që nuk i shërbejnë vendit por interesave personale të disa apo ...

Read More