Tags: "Grupi Parlamentar PD"

09 Tet
0

Basha rikonfirmon nismën e PD: Amendamenti për heqjen e imunitetit të deputetëve do të dorëzohet brenda muajit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  me një postim në Facebook, ka konfirmuar nismën e paralajmëruar një ditë më parë nga PD, për të hequr imunitetin të deputetëve para ndjekjeve penale nga SPAK-u. Basha tha se brenda muajit amendamenti për ...

Read More
17 Gus
0

“Ndërhyrja në sistemin TIMS shqetësim për SHBA”, reagon Gazment Bardhi: Grupi Parlamentar i PD mbështet hetimin e plotë të këtij skandali dhe do të ndërmarrë çdo iniciativë parlamentare për zbardhjen e plotë të tij

Reagimi i plotë i kryetarit të Grupit Parlamentar të Parti Demokratike, Gazment Bardhit: Shqetësimi i SHBA në lidhje me ndërhyrjet e raportuar në sistemet TIMS në Policinë e Shtetit meriton një vëmendje të veçantë nga Grupi Parlamentar i PD. Ky ...

Read More
17 Kor
0

“QEVERIA PËRMES PAGESAVE PO SHËRBEN SI FINANCUES I DY MAFIOZËVE NË ARRATI”/ GRUPI PARLAMENTAR I PD KËRKESË PËR INTERPELANCË URGJENTE ME KRYEMINISTRIN EDI RAMA MBI AFERËN E INCENERATORËVE

Deputetët e Grupit Parlamentar të PD kanë thirrur në interpelancë urgjente Kryeministrin Edi Rama lidhur me aferën e inceneratorëve, pas kërkesës për arrestimin e ish zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj. Në kërkesën e nënshkruar nga jo më pak se 7 deputetë demokratë, ...

Read More
28 Tet
0

Deklaratat e kryetarit të PD, Lulzim Basha, gjatë seancës së Kuvendit

Sa për sqarim zonja Nikolla, rregullat zbatohen pa asnjë përjashtim, kështu që padiskutim që do e marrë fjalën pas parafolësit, sikundër dhe kërkuesit të interpelancës i lind e drejta për replikë dhe opozita nuk ka ndërmend të dorëzojë asnjë nga ...

Read More
03 Maj
0

Deklaratë për media e Lulzim Bashës pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD

Mirembrëma ju, gazetarëve, operatorëve, punonjësve të medias, faleminderit për kohën, sakrificën, lodhjen në mbulimin e protestës së opozitës, të ngjarjeve të vrullshme të ditës së sotme dhe jo vetëm. Me lejoni ta nis me një keqardhje të madhe për numrin ...

Read More