Tags: "gazment bardhi"

10 Tet
0

Nënkryetari i PD i përgjigjet Bardhit e Berishës: Halli i madh i ka bërë të lëpijnë atë çfarë kanë pështyrë deri më sot

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko i është përgjigjur deklaratave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit ndërsa thotë se aleanca e kullave dhe non grata nuk fshihet dot pas llumit dhe shpifjeve. Bejko shprehet se 14 maji dhe zgjedhjet e ...

Read More
10 Tet
0

“Oportunizmi i turpshëm i Bardhit”/ Karabina: Nuk ka parime, bashkëpunon me non gratën për përfitime

Zëdhënesia e PD, Mirela Karabina, ka reaguar pas deklaratave të Berishës dhe Bardhit nga selia e Kuvendit. Përmes Facebook, ajo deklaron se oportunizmi i Gazment Bardhit është i turpshëm dhe nuk ka lidhje me parimet. Në reagim bashkëlidhet një video ...

Read More
04 Tet
0

Denoncimi i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku: Përfaqësues të Berishës dhe Ramës kanë bashkërakorduar dhe kanë rrëzuar kërkesën për interpelancë me kryeministrin për deklaratat e tij lidhur me situatën në Kosovë

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, ka reaguar pas rrëzimit të kërkesës për interpelancë lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama për marrjen nën kontroll të veriut të Mitrovicës nga KFOR. Në një deklaratë për mediat, Çollaku deklaroi se përfaqësues ...

Read More
31 Gus
0

“Demokratët janë në vështirësi jepuni një kafe”, batutat e Edi Ramës në Durrës, reagon Gazment Bardhi: Për shkak të keqqeverisjes, në vështirësi nuk janë vetëm demokratët, por edhe çdo socialist dhe qytetar i ndershëm i këtij vendi

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar ndaj batutave me demokratët që Kryeministri Edi Rama shkëmbeu nga Durrësi. Bardhi repkilon me Ramën duke i kujtuar që në vështirësi është ai dhe qeveria e tij, që rrijnë ...

Read More
17 Gus
0

“Ndërhyrja në sistemin TIMS shqetësim për SHBA”, reagon Gazment Bardhi: Grupi Parlamentar i PD mbështet hetimin e plotë të këtij skandali dhe do të ndërmarrë çdo iniciativë parlamentare për zbardhjen e plotë të tij

Reagimi i plotë i kryetarit të Grupit Parlamentar të Parti Demokratike, Gazment Bardhit: Shqetësimi i SHBA në lidhje me ndërhyrjet e raportuar në sistemet TIMS në Policinë e Shtetit meriton një vëmendje të veçantë nga Grupi Parlamentar i PD. Ky ...

Read More
17 Gus
0

Arrestimet për koncesionin e sterilizimit, reagon Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardh: SPAK të hetojë me guxim dhe përgjegjshmëri personat real përgjegjës për këto abuzime

Kryetari Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardh, ka reaguar për arrestimet e SPAK në lidhje me koncesionin e sterilizimit. Ai shprehet se SPAK duhet të hetojë me guxim dhe përgjegjshmëri personat real përgjegjës për këto abuzime. Sipas Bardhit, personat real ...

Read More
09 Gus
0

Gazment Bardhi: Qeveri—bashki-trafikantë, koha që SPAK të hetojë lejet për kullat dhe resortet!

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardhi, është shprehur se ka ardhur koha që Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion të hetojë lejet e kullave. Në një postim në Facebook, Bardhi shkruan se në 2 vite në Shqipëri u pastruan 1.6 ...

Read More
08 Gus
0

“Ministri i mbrojtjes të jap dorëheqjen”, Bardhi: Përdorimin e pronave të ushtrisë nga grupet kriminale për mbjelljen e hashashit e paralajmëruam

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar në lidhje me sekuestrimin e bimëve narkotike në territorin e repartit ushtarak në Zall Herr. Bardhi ka publikuar një video në komisionin parlamentar një vit më parë, ku ka ...

Read More
01 Gus
0

Bardhi reagon pas sekuestrimit të inceneratorit të Tiranës nga ana e SPAK: Hapi i parë për të bërë drejtësi për aferën e Edi Ramës dhe Erjon Veliajt

Për vendimin e SPAK për sekuestrimin e inceneratorit të Tiranës, ka reaguar edhe kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi. Me anë të një postimi në Twitter, Bardhi shkruan se sekuestrimi i inceneratorit të Tiranës është vetëm hapi ...

Read More
29 Kor
0

Deklarata e Edi Ramës, reagon kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardhi

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratës së Ramës në përfundim të mbledhjes së qeverisë se po punojnë për rikonceptimin e qeverisjes Ai shkruan se shqiptarët kërkojnë zgjidhje dhe sipas tij ky është largimi ...

Read More
123