Tags: "fermeret"

15 Maj
0

Denoncimi i PD, Krujë: Fermerët e Gramzës, Dervenit, Bushneshit dhe Miliskajt, të braktisur nga qeveria. Zero mbështetje në subvencione dhe investime

Kryetari i degës së PD, Krujë, Sabah Sheta, në një postim në Facebook, shprehet se fermerët në këtë bashki nuk kanë mbështetjen e qeverisë shqiptare. Sheta thotë se “në degën e PD, Krujë, vijnë ankesa nga fermerët e zonave si; ...

Read More
14 Maj
0

“Evenimenti i Ramës në Athinë”, deputetja e PD, Eralda Bano: Asgjë nuk i jep logjikë çmendurisë dhe kërcënimeve që administrata jonë përballet çdo ditë

Anëtarja e Kryesisë dhe deputetja e PD, Eralda Bano, ka ironizuar takiminin e kryeministrit në Greqi, duke thënë se i madhi i vendit, pasi për 11 vite ka ndjekur më shumë se 60% të shqiptarëve jashtë vendit, kishte mbledhur të ...

Read More
13 Maj
0

Protesta e fermerëve/ Reagon deputetja e PD, Eralda Bano: Ministria e Bujqësisë e ka mendjen vetëm për të vjedhur fondet

Deputetja e PD, Eralda Bano, ka reaguar në lidhje me protestën e e fermerëve. Bano shprehet se është tmerr të mendosh dhe të shohësh sesi po vdes ngadalë çdo fije shprese për këdo që jeton me djersën e ballit. Sipas ...

Read More
11 Maj
0

Fermerët e Samaticës drejt falimentimit/ Kreu i PD Dimal, Eugert Cjapi: Rreth 95% e tyre janë me kredi. Shteti i ka lënë në mëshirë të fatit!

Kryetari i degës së PD, Dimal, Eugert Cjapi, pas takimeve që ka zhvilluar me fermerët e Dimalit, ka përcjell shqetësimin e tyre se prodhimet po shiten nën kosto dhe që nuk mbulojnë shpenzimet. Ai gjithashtu thotë se 95% e fermerëve ...

Read More
23 Jan
0

Protesta e Fermerëve, reagon deputetja, Eralda Tase: Blegtorët e Fierit dhe Mallakastrës kanë protestuar sot kundër monopolizimit të prodhimit të qumështit

  REAGIMI I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, DEPUTETJA ERALDA TASE BANO   Një një vend normal dhe europian, Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural do të dilte dhe do të fliste për politika të cilat do të siguronin fermerët ...

Read More
23 Nën
0

Basha me fermerët e Gramshit, komenton buxhetin 2024: Shpërndarja e fondeve është bërë për 9 veta që e konsiderojnë veten pronarë të Shqipërisë, jo për qyetetarët

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimit që pati me fermerët e Gramshit ka komentuar edhe buxhetin e qeverisë për vitin 2024. Zoti Basha shprehet se ky buxhet edhe pse është më i madhi në historinë e vendit, ...

Read More
08 Nën
0

“Bujqësia është prioritet për PD”, Basha zhvillon takim me fermerë në Belsh: Subvencionet per njësi prodhimi, infrastruktura dhe aksesi në treg janë tre shtyllat e programit tonë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, u takua me fermerë në Çestije, Njësia Administrative Kajan, Belsh. Zoti Basha dëgjoi me vëmendje shqetësimet për mungesën e subvencioneve, për largimin e të rinjve, për mungesën e investimeve në infrastrukturë, që e bëjnë edhe ...

Read More
07 Nën
0

Basha: Babëzia e qeverisë nuk kurseu as fondet e BE. Për PD, bujqësia prioritet, mbështetje financiare fermerëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha, bisedoi sot me Luan Pirolin dhe  vizitoi plantacionin e tij me ullinj, qershi, mollë etj. “Shqipëria, – tha zoti Basha, – ka njerëz punëtorë dhe një potencial të jashtëzakonshëm që ne duhet ta shndërrojmë atë ...

Read More
30 Tet
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha vizitë më fermën e Agim Ajazit në Bubq, Fushë-Krujë

  Kënaqësi të takoja Agim Ajazin në fermën e tij në Grykën e Gurrës, Bubq – e të bisedoja me të mbi shqetësimet që ai dhe blegtorët e tjerë anembanë kanë në këto kohë të vështira për bujqësinë. Me keqardhje ...

Read More
30 Tet
0

Kreu i PD, takim me fermerët e Bubqit në Fushë Krujë: Korrupsioni qeveritar ka vënë dorë edhe mbi fondet e BE-së për bujqësinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur ditën e sotme edhe në fshatin Murqine të Fushë Krujës ku takoi fermerët e kësaj zone. Basha shprehet se korrupsioni qeveritar ka vënë dorë edhe mbi fondet e BE-së për bujqësinë, duke ...

Read More
123