Tags: "Endri Hasa"

23 Feb
0

Sekretari për burimet njerëzore dhe koordinimin dixhital në PD, Endri Hasa: Bllokimi i firmës elektronike në e-Albania, ka paralizuar punën e qytetarëve, mjekëve, QKB, kadastrave, arkitektëve dhe inxhinierëve

  DEKLARATA E SEKRETARIT EKZEKUTIV PËR BURIMET NJEREZORE DHE KOORDINIMIN DIXHITAL DHE ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, ENDRI HASA Përshëndetje të nderuar qytetar! Jemi këtu për denoncuar paralizimin e plotë të shërbimeve më të rëndësishme elektronike për qytetarët. Bllokimi dhe ...

Me Shume
13 Nov
0

Sekretari i Burimeve Njerëzore në PD, Endri Hasa i prezanton emigrantëve shqiptarë në Greqi nismën e PD: T’u kthejmë votën, një drejtë e mohuar për shqiptarët që jetojnë jashtë

Sekretari i burimeve njerëzore në PD, Endri Hasa, ka zhvilluar një takim me emigrantë shqiptarë në Greqi. Hasa u ka shpjeguar propozimin e Partisë Demokratike për votën e diasporës, i cili u kthen te gjithë emigrantëve shqiptarë, të drejtën e ...

Me Shume
17 Sep
0

Endri Hasa përgënjeshtron lajmin: Gazment Bardhi nuk është hequr nga asnjë grup whatssapp-i, thjesht nuk ka asnjë funkasion në PD

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Endri Hasa ka përgënjeshtruar lajmin e qarkullur ditën e sotme në media, ku akuzohej se ka hequr nga grupi i whatsapp-it të Grupit Parlamentar të PD, njoftimin e deputetit Gazment Bardhi. Në një reagim ...

Me Shume
13 Sep
0

Anëtari i Kryesisë së PD, Endri Hasa: Marionetat e Berishës nëpër media kanë 24 orë që shpifin dhe sajojnë lloj e soj marrëzirash për detyrën me të cilën e ngarkoi Bashën Këshilli i Europës

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Endri Hasa shprehet se marionetat e Berishës nëpër media kanë 24 orë që shpifin dhe sajojnë lloj e soj marrëzirash për detyrën me të cilën e ngarkoi Bashën Këshilli i Europës, që tregon edhe ...

Me Shume
02 Sep
0

Kuvendi Kombëtar i PD, Endri Hasa: Sot fillon një politikë që projekton Shqipërinë e së ardhmes, larg politikës së vjetër të 30 viteve tranzicion

Fjala e anëtarit të Kryesisë së PD, Endri Hasa në Kuvendin Kombëtar:   Të dashur demokrate dhe demokratë! Të dashur qëndrestarë, të kohërave më të vështira që ka kaluar Partia Demokratike! Të dashur të rinj dhe të reja, brezi i ...

Me Shume
27 Jul
0

Endri Hasa: PD është partia e njerëzve të lirë që mbajnë kokën lartë

Anëtari i Kryesisë, Endri Hasa, në një postim në Facebook ka shpërndarë një foto nga takimi i kandidatëve për kryetar të PD me demokratët e degës nr. 7 në Tiranë. Hasa shkruan se Partia Demokratike e Shqipërisë është partia e ...

Me Shume
16 May
0

Endri Hasa: Bërja me pagesë e autostradës Tiranë-Durrës është projekt korruptiv, me fitues të paracaktuar nga qeveria në ikje.

  Bërja me pagesë e autostradës Tiranë-Durrës është projekt korruptiv, me fitues të paracaktuar nga qeveria në ikje. Në qeverisjen e Partisë Demokratike autostrada Tiranë – Durrës do të mbetet një rrugë kalimi pa pagesë. Në vend që të paguajë ...

Me Shume
15 Nov
0

Kryetari i Bashkisë së Durrësit duhet të ndëshkohet me burg për bashkëpunimin me organizatën kriminale të bandës së Avdylajve për blerjen e votave në shërbim të qeverisë.

Heshtja prej ditësh edhe me censurë mediatike nuk mbulon krimin elektoral të Vangjush Dakos. Kryetari i Bashkisë së Durrësit duhet të ndëshkohet me burg për bashkëpunimin me organizatën kriminale të bandës së Avdylajve për blerjen e votave në shërbim të ...

Me Shume
30 Oct
0

Faktohet paralajmërimi i PD 5 javë më parë, se monopolin e kontrollit të faturimit mbi biznesin do ta fitojë një kompani kroate.

Faktohet paralajmërimi i PD 5 javë më parë, se monopolin e kontrollit të faturimit mbi biznesin do ta fitojë një kompani kroate. Kompania kroate mori tenderin korruptiv dhe të paracaktuar, që do të faturojë biznesin me një kosto nga 80-100 ...

Me Shume
22 Sep
0

Qeveria po vendos me një tender korruptiv dhe të panevojshëm monopolin e kontrollit të faturimit mbi biznesin

  Qeveria po vendos me një tender korruptiv dhe të panevojshëm monopolin e kontrollit të faturimit mbi biznesin, duke rritur kostot nga 600-1000 euro për çdo biznes.   Tenderi korruptiv prej 15 milionë euro i shkakton biznesit një dëm prej ...

Me Shume