Tags: "Elbasan"

11 Maj
0

“Ai i largoi, tashmë shkon t’i takojë”, Basha në degën e PD, Elbasan: Rama u ka kërkuar kryebashkiakëve të PS, t’ia mbushin stadiumet jashtë vendit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë pjesë ditën e sotme në Kuvendin Zgjedhor të degës së PD, Elbasan. Në fjalën e tij, Basha komentoi turin e takimeve të kryeministrit jashtë vendit, duke thënë se ishte ai që i ...

Read More
14 Tet
0

Denoncimi i PD: Drejtoritë Rajonale të OSSH Elbasan dhe Burrel, shpenzuan 822.6 milionë lekë për roje dhe sisteme sigurie alarmi

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina dhe inxhinierim Azmer Duleviç, kanë denonocuar vjedhjen e radhës të institucioneve publike në vend. Karabanina shprehet se aferat e qeverisëm si inceneratorët, Check up dhe sterilizimi u kanë kushtuar qytetarëve miliona euro, ndërkohë që ...

Read More
08 Sht
0

“421 nxënës do mungojnë këtë vit”, Lefter Gështenja: Emigrimi po zbraz bankat e shkollave të Librazhdit, Prrenjasit, Gramshit dhe gjithë qarku i Elbasanit

Librazhdi, Prrenjasi, Gramshi dhe gjithë qarku i Elbasanit  do kenë më pak nxënës në bankat e shkollave, është shqetësimi që ka ngritur deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja. Me anë të postimi në Facebook, Gështenja gjithashtu thotë se emigrimi po ...

Read More
26 Gus
0

Deputeti Dashnor Sula reagon për djegien e mbetjeve në Elbasan: Janë shpenzuar 30 milionë euro nga lekët e qytetarëve për ta ndërtuar gjasme inceneratorin

Deputeti i PD, Dashnor Sula ka reaguar për djegien e mbetjeve në ambient të hapur në Elbasan dhe për ndotjen që është shkaktuar në këtë qytet. Sula shorehet se ajo që ka ndodhur është kriminale, pasi janë shpenzuar 30 milionë ...

Read More
26 Gus
0

Djegia në ambient e mbetjeve në Elbasan, deputeti Lefter Gështenja ironizon: Më në fund inceneratori u ndez!

Për djegien e mbetjeve në fushë të hapur në Elbasan ka reaguar edhe deputeti i PD, Lefter Gështenja. Në një postim në Facebook, Gështenja shkruan me ironi se “inceneratori më në fund u ndez”. Ai më tej thotë se Inceneratori ...

Read More
26 Gus
0

Djegia e mbetjeve në fushën e grumbullimit pranë Inceneratorit të Elbasanit, reagon deputetja Zheni Gjergji: Kriminale, përgjegjësit të vihen përpara drejtësisë. Paguam miliona euro për inceneratorët që nuk punojnë

Deputetja e Partisë Demokratike, Zheni Gjerigji në një postim në facebook shkruan se në fushën e mbetjeve në qytetin e Elbasanit po digjen mbeturinat. Gjergji shprehet se qeveria shpenzoi miliona euro për ndërtimin e Inceneratorit, një vepër monument i korrupsionit ...

Read More
01 Gus
0

Basha takim me drejtuesit politikë të Elbasanit: Kuvendi Kombëtar i 2 Shatorit me ndryshime të rëndësishme për PD

Pas Shkodrës dhe Korçës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takim edhe me drejtuesit politikë të qarkut të Elbasanit. Basha është shprehur se Kuvendi Kombëtar i 2 Shatorit çel siparin e ndryshimeve të rëndësishme për Partinë Demokratike. Sipas ...

Read More
07 Kor
0

Komunikimi i kandidatit për kryetar të PD, Gjergj Hani, pas takimit me demokratët e Elbasanit

Demokratë të nderuar! Dje në Elbasan u zhvillia ballfaqimi i parë mes kandidatëve në garën për Kryetar të PD. Ky është një hap pozitiv. Demokratët e kanë të domoseoshme të njihen me ata që kanë ambicie t’i idhëheqin. Por, formati ...

Read More
06 Kor
0

Basha: Me Aleancën Qytetare për Demokracinë do formojmë një shumicë reformuese për të hapur listat, për vetting në politikë, kufizimin e mandateve dhe votën e diasporës

Në vijim të garës për kreun e ri të Partisë Demokratike, kandidatët në garë po vijojnë fushatën, e cila do të përmbyllet në 29 korrik 2023 sipas parimit një anëtar një votë. Ditën e sotme, kandidatët Gjergj Hani dhe Lulzim ...

Read More
18 Jan
0

Qazim Sejdini, modeli i Aleancës së Edi Ramës me krimin. Ka fundosur shtetin ligjor, favorizon bandat

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha në Elbasan se pasoja më tronditëse e aleancës së Edi Ramës me Krimin është emigrimi i më shumë së 100 mijë të rinjve gjatë qeverisjes së tij. Basha u shpreh se duke patur ...

Read More
12