Tags: "ekonomia"

23 Maj
0

Basha me grupin e ekspertëve të ekonomisë, financave dhe energjisë: Taksa e sheshtë, qeverisja e vogël dhe efektive janë pjesë e planit të PD

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në kuadër të punimeve për finalizimin e programit, ka diskutuar sot me grupin e ekspertëve të ekonomisë, financave dhe energjisë. Me anë të një postimi në Facebook, Basha shkruan se taksa e sheshtë, qeverisja e ...

Read More
03 Mar
0

“Situata ekonomike e familjeve, sipërmarrjeve, fermerëve, të rinjve dhe pensionistëve është në gjendje të keqe”, nwnkryetarja e PD, Pampuri:  Kryeministri Rama vijon protagonizmin në rolin e ri tashmë të organizatorit të eventeve ndërkombëtare

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA DHE DEPUTETJA, ORIOLA PAMPURI   Përtej tam-tameve përgjatë kësaj jave dhe protagonizmit të Edi Ramës në rolin e ri tashmë të organizatorit të eventeve ndërkombëtare, qartazi i është larguar plotësisht qeverisjes normale të vendit ...

Read More
13 Shk
0

Sekretari për programin në PD, Arbi Agalliu: Rritja e vazhdueshme e çmimeve, shtrenjtimi i jetes dhe korrupsioni i kesaj administrate, rëndon sot më shumë se kurrë tek qytetarët e ndershëm të ketij vendi

      DEKLARATA E SEKRTARIT PËR PROGRAMIN DHE SEKRETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TË PD, ARBI AGALLIU     Të nderuar qytetar!   Sot ekonomia shqiptare është në ditën e saj më të keqe në dekandën e fundit. Këtë jo ...

Read More
20 Tet
0

Arbi Agalliu: Ekonomia shqiptare përballet në mënyrë të vazhdueshme me sfida dhe problematika të mëdha

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, thotë se ekonomia shqiptare përballet në mënyrë të vazhdueshme me sfida dhe problematika të mëdha. Sipas tij, përtej gjithë propagandës apo gjysma të vërtetave mbi ecurinë ekonomike të Shqipërisë ku në thelb qeveria vijon ...

Read More
07 Tet
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitë në një familje në Arrëz, bashkia Dimal

Kreu i PD, Lulzim Basha, gjatë takimeve në bashkinë Dimal, është ndalur për të vizituar edhe familjen e Shaban Tafës në fshatin Arrëz. Basha shprehet se situata e vështirë ekonomike bën që banorët e zonës ta kenë akoma më të ...

Read More
03 Tet
0

Basha me banorët e Bregut të Lumit në Tiranë: Situata e vështirë ekonomike ka detyruar të rinjtë të emigrojnë masivish

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ishte sot në një nga lagjet më të varfër të Tiranës, në Bregun e Lumit, ku u ndal tek situata e vështirë ekonomike. Kjo situatë sipas Bashës, ka detyruar të rinjtë të emigrojnë masivisht, ndërsa ...

Read More
09 Maj
0

Studentët dhe rinia në krah të betejës sonë për të larguar një qeveri të dalë nga blerja e votave me krimin

  Studentët dhe rinia në krah të betejës sonë për të larguar një qeveri të dalë nga blerja e votave me krimin dhe, me zgjedhje të lira, të votojë një qeveri që ka prioritet punësimin dhe arsmin cilësor.   Pa ...

Read More