Tags: "durres"

03 Feb
0

Denoncimi nga Durrësi i zëdhënëses së PD, Mirela Karabina dhe kryetarit të degës së PD Durrës, Jon Myshketa

  DEKLARATA E ZËDHËNËSES SË PD, MIRELA KARABINA     Jemi në Porto Romano pranë Monumentit antik “Muret e Portës” në Durrës, në pamundësi për t’iu afruar monumentit pasi kompania koncesionare që kryen punime ka rrethuar zonën, edhe pse kemi ...

Me Shume
03 Feb
0

Denoncimi i PD: Monumentit antik “Muret e Portës” në Durrës po shkatërohen nga koncesionari

  Deklaratate zëdhënëses së PD, Mirela Karabina dhe kryetarit të degës së PD Durrës, Joni Myshketa.   DEKLARATA E ZËDHËNËSES SË PD, MIRELA KARABINA     Jemi në Porto Romano pranë Monumentit antik “Muret e Portës” në Durrës, në pamundësi ...

Me Shume
20 Sep
0

Kreu i PD zhvillon takim me të rinjtë në Durrës: Angazhimi dhe motivimi i të rinjve në jetën publike, është shpresa e shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar takim edhe me të rinjtë në Durrës ku është shprehur se ata kërkojnë t’u jepen mundësi për të realizuar ambiciet dhe ëndrrat e tyre për të ardhmen. Basha gjithashtu tha se angazhimi ...

Me Shume
20 Sep
0

Basha me qytetarët e Durrësit: Ekonomia shqiptare sot vuan mungesën e garës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar gjatë ditës së sotme një takim me qytetarët në Durrës. Përmes një reagimi në Facebook, Basha ka publikuar foto nga takimi, ku shkruan se qytetarët janë lënë në harresë për një kohë ...

Me Shume
20 Sep
0

Basha viziton familjen e ish të persekutuarit Agron Fama në Durrës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka nisur takimet në degët e PD, ku sot është ndalur në Durrës. Në një reagim në rrjetet sociale, Basha ka ndarë nga Durrësi një foto nga familja e Agron Famës, ish-i persekutuar në Savër dhe ...

Me Shume
31 Jul
0

“Nisëm punën për riorganizimin e PD”, Basha takim me drejtuesit politikë të qarkut të Durrësit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me drejtues politikë të qarkut të Durrësit. Përmes një postimi në Facebook, Basha tha se ka nisur puna për riorganizimin e PD-së. Kryedemokrati shtoi se modernizimi, hapja dhe përfshirja e ...

Me Shume
16 May
0

Endri Hasa: Bërja me pagesë e autostradës Tiranë-Durrës është projekt korruptiv, me fitues të paracaktuar nga qeveria në ikje.

  Bërja me pagesë e autostradës Tiranë-Durrës është projekt korruptiv, me fitues të paracaktuar nga qeveria në ikje. Në qeverisjen e Partisë Demokratike autostrada Tiranë – Durrës do të mbetet një rrugë kalimi pa pagesë. Në vend që të paguajë ...

Me Shume