Tags: "diaspora"

22 Nov
0

Dita e Arbëreshëve dhe Diasporës, reagon nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Qeveria e ka monopolizuar edhe këtë aktivitet. Asnjë ftesë për përfaqësuesit e opozitës

  Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, shprehet se qeveria ka monopolizuar edhe aktivitetin e ditës së Arbëreshëve dhe atë të Diasporës, pasi nuk I ka bërë ftesë opozitës të jetë e prasnishme. Zoti Çollaku thotë se Arbëreshët dhe Diaspora ...

Me Shume
13 Nov
0

Basha me shqiptarët në Londër, prezanton nismën e PD për votën e emigrantëve dhe listat e hapura

Kryetari i PD Lulzim Basha u takua me shqiptarë që jetojnë dhe punojnë në Britani të Madhe. Gjatë takimit zoti Basha u ndal në propozimet e PD për votën e emigrantëve dhe listat e hapura. Kreu i PD bëri të ...

Me Shume
22 Oct
0

Basha për votën e diasporës: Përkushtimi ynë është që në zgjedhjet e ardhshme parlamentare emigrantët të kenë mundësi të votojnë aty ku jetojnë

Pjesë nga fjala e kryetarit të PD, Lulzim Basha, në Dibër: Por ne të gjithë e dimë realitetin, të gjithë i njohim kufizimet e sistemit politik për t’u marrë me një nga problemet më të mprehta të tranzicionit që është ...

Me Shume
19 Oct
0

Konferenca për votën  emigrantëve/ Kreshnik Çollaku: Garantimi i votës së diasporës është një nga prioritetet e PD

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, njëkohësisht anëtar në Komisioni e Reformës Zgjedhore ka marrë pjesë sot në Konferencën Kombëtare “Votimi nga Jashtë vendit-rruga përpara” të organizuar nga BE, SHBA dhe KQZ. Çollaku shprehet se një ndër prioritetet e Partisë ...

Me Shume
24 May
0

Shqiptarë që jetoni në BE, votoni në zgjedhje për PPE, forcën e vërtetë të integrimit europian.

Shqiptarë që jetoni në BE, votoni në zgjedhje për PPE, forcën e vërtetë të integrimit europian. Vota për PPE ju përmirëson pozitat si shtetas dhe rezidentë në vendet e BE-së. PPE do të çojë përpara standardet europiane në Shqipëri, që ...

Me Shume