Tags: "dhuna"

18 Jan
0

Gratë demokrate, protestë para Kryesisë së Kuvendit për dhunën verbale të ushtruar ndaj deputeteve të PD, Flutura Açka dhe Merita Bakiu

  Gratë demokrate kanë protestuar ditën e sotme para Kryesisë së Kuvendit, për dhunën verbale të ushtruar ditën e mërkurë nga deputetët e Foltores ndaj dy deputeteve të Partisë Demokratike, Flutura Açka dhe Merita Bakiu, në Komisionin e Medias. Me ...

Read More
17 Jan
0

Deputetja e PD, Eralda Tase reagon për sulmin ndaj Flutura Açkës: Kur intimidohen zonjat e Kuvendit nga burra me kostum e kollare, imagjinoj çfarë mund të ndodhë në masë

  REAGIMI I DEPUTETES SË PD, ERALDA TASE BANO, PËR SULMIN VERBAL NDAJ FLUTURA AÇKËS   Sulmi i sotëm ndaj znj. Flutura Açka dhe të gjitha zonjave deputete pjesë e komisionit, është një akt i shëmtuar dhune i cili pavarësisht ...

Read More
17 Jan
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, reagon për dhunën verbale ndaj nënkryetares, Flutura Açka në Komisionin e Medias

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar për dhunën verbale të ushtruar ditën e sotme nga deputetët e grupit të Foltores, ndaj nënkryetares së PD, Flutura Açka në Komisionin e Medias. Zoti Basha shprehet se ky është një ...

Read More
17 Jan
0

Sekretarja për gruan, Taulanda Jupi: Të ndalet dhuna dhe akuzat ndaj deputeteve të Partisë Demokratike në Komisionin e Medias

  REAGIMI I SEKRETARES PËR GRUAN NË PD, TAULANDA JUPI   E patolerueshme dhuna që ushtrohet live nga Kuvendi i Shqipërisë ndaj Kryetares së Komisionit të Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, Zj. Flutura Açka. E rëndë të ngulmosh në ...

Read More
25 Nën
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Dhuna me bazë gjinore ndaj grave dhe vajzave mbetet një nga plagët më të rënda të shoqërisë

  Reagimi i nënkryetares së Partisë Demokratike, Oriola Pampuri:   25 Nëntori shënon ditën Ndërkombëtare për Eleminimin e Dhunës ndaj Grave nga Organizata e Kombeve të Bashkuara. Dhuna me bazë gjinore ndaj grave dhe vajzave mbetet një nga plagët më ...

Read More
12 Nën
0

Dhuna në kopësht dhe foshnja e braktisur, nënkryetarja e PD, Pampuri: Të merren nisma ligjore që i garantojnë vërtetë një mirëqënie dhe shërbim standart e cilësor fëmijëve dhe shoqërinë tonë

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, shprehet se dy ngjarjet që shokuan opinionin publik këtë javë, siç ishte rasti i humbjes së jetës të një foshnjeje të braktisur dhe dhuna që përjetoi një fëmijë tre-vjecar në një kopësht jo publik ...

Read More
19 Tet
0

Agalliu: Nga kjo sjellje e Berishës dhe deputetëve të tij përfiton vetëm Edi Rama dhe qeveria e korruptuar

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka kritikuar sjelljen e Sali Berishës dhe deputetëve të tij ditën e sotme në Parlament. Agalliu shprehet se dhuna dhe bojkoti nuk mund të jenë alternativë për shqiptarët në vitin 2023. Sipas tij, bojkoti ...

Read More
18 Sht
0

Vrasja e 80-vjeçares, Taulanda Jupi: Sistemi ynë i drejtësisë dhe shërbimit social për mbrojtjen nga dhuna të grave ka dështuar

Sekretarja për gruan në Partinë Demokratike, Taulanda Jupi shprehet se dështimi është portretizimi më i drejtë i sistemit tonë të sigurisë, drejtësisë dhe shërbimit social në mbrojtjen nga dhuna sistematike vajzat dhe gratë. Në reagimin e saj, Jupi thotë se ...

Read More
07 Kor
0

Dhuna në Fushë Krujë, reagon Pampuri: Këto skena ofrohen nga njerëz të lidhur me pushtetin

Për dhunën e ushtruar ditën e sotme nga pjestarët e fisit Rraja në Fushë Krujë ndaj dy persona, ka reaguar edhe deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri. Në postimin në facebook, Pampuri shkruan se këto skena ofrohen nga njerëz të ...

Read More
07 Kor
0

Dhuna brutale në Fushë Krujë, Açka: Atdheu në rrezik!

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, ka publikuar foton e pjesëtarëve të fisit Rraja në Krujë të cilët dhunojnë dy persona me shkop bejsbolli. Açka shkruan se këta janë hambari i votave socialiste në Krujë dhe së shpejti mund të ...

Read More
12