Tags: "BE"

16 Jan
0

Reagimi i PD për aludimet e disa mediave lidhur me qëndrimin e kryetarit Lulzim Basha

  REAGIM I ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Partia Demokratike hedh poshtë aludimet dhe dizinformimin lidhur me qëndrimin e Kryetarit të Partisë Demokratike  z. Lulzim Basha të bëra nga Balkanweb, News 24 dhe gazeta “Panorama”. Lulzim Basha një ...

Read More
23 Nën
0

Basha: Mbështesim SPAK në goditjen e korrupsionit, vetëm me fondet e BE janë 33,5 milionë euro abuzime

Kryetari i PD, Lulzim Basha, u takua me fermerë të zonës në fshatin Nartë, bashkia Gramsh. Në bashkëbisedimin me fermerët, zoti Basha e ka konsideruar bujqësinë si prioritet për PD-në. Duke u ndalur tek mbështetja financiare, Basha tha se “ndërkohë ...

Read More
07 Nën
0

Basha: Babëzia e qeverisë nuk kurseu as fondet e BE. Për PD, bujqësia prioritet, mbështetje financiare fermerëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha, bisedoi sot me Luan Pirolin dhe  vizitoi plantacionin e tij me ullinj, qershi, mollë etj. “Shqipëria, – tha zoti Basha, – ka njerëz punëtorë dhe një potencial të jashtëzakonshëm që ne duhet ta shndërrojmë atë ...

Read More
13 Tet
0

Basha nga serat e fermerit, Armend Cjapi, në Fier-Shegan: Fondet e BE qeveria i ndan për resorte e vila të qeveritarëve

Duke qenë se Lushnja është një nga bazat më të rëndësishme të prodhimit bujqësor, kryetari i PD, Lulzim Basha, i ka kushtuar vëmendje të veçantë këtij sektori. Në Fier-Shegan, nga sera e fermerit Armend Cjapi, Basha ndërsa renditi problemet e ...

Read More
30 Gus
0

“Kjo qeveri për 8 vite ka vjedhur 430 mln euro”, Tabaku: Duan t’ia hedhin lumit me një kredi nga GIZ dhe me projekte të BE

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, thotë se qeveria, sipas saj, për tetë vjet ka gënjyer shqiptarët, ka vjedhur 430 milion euro dhe ka mbrojtur bashkëfajtorët. Në një postim në Facebook, Tabaku shprehet se qeveria pasi i ka bërë avokatinë ...

Read More
28 Kor
0

Zgjedhjet e së shtunës, Pampuri: Koha për një PD në partneritet me SHBA, BE dhe Britaninë e Madhe

Zëdhënësja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, në një deklaratë për mediat është shprehur se dita e nesërme është e rëndësishme për të gjithë demokratët dhe për të gjithë shqiptarët të cilët u lodhën në këto dy vite ...

Read More
10 Kor
0

Bardhi zbardh shkresën: Delegacioni i BE ka shprehur shqetësim për dy iniciativat e PS për lustracionin. Të kërkojmë opinionin e Komisionit të Venecias

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka zbardhur kërkesën e delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, mbi projektligjin e Partisë Socialiste për Lustracionin. Bardhi shprehet se nismat duhet të jenë plotësisht në përputhje me parimet dhe kriteret ...

Read More
06 Tet
0

Samiti i EPP për Ballkanin Perëndimor,Basha: Jetike marrëveshja përfundimtare e njohjes reciproke midis Kosovës dhe Serbisë

Është jetike për BE-në të përqëndrojë energjinë e saj drejt marrëveshjes përfundimtare të njohjes reciproke midis Kosovës dhe Serbisë. Vetëm në këtë mënyrë do të hyjmë në një epokë të re të bashkëpunimit dhe zhvillimit Ngjarjet e fundit në kufirin ...

Read More
06 Maj
0

Në 21 vjet në politikë, Edi Rama është politikani që i ka dhënë më pak Shqipërisë. Sa herë ka qeverisur,  ka bërë vetëm dëme. 

  Bashkimi i qytetarëve me PD është mision historik që, me zgjedhje të lira e të ndershme, të rrëzojmë modelin Rama dhe t’u japim shqiptarëve një qeverisje normale që punon për mirëqenien e tyre.   Në 21 vjet në politikë, ...

Read More