Tags: "banoret"

08 Feb
0

Shkolla prej dy vitesh e shembur, banorët e Niklës në protestë: Nëse nuk marrim zgjidhje do bllokojmë rrugët

  Banorët e Niklës paralajmëruan se do të përshkallëzojnë protestën e tyre për shkollën Ramazan Karaj, në Nikël të Krujës, e cila prej dy vitesh e shembur nuk ka asnjë shenjë se do të rindërtohet . Protesta e iniciuar dhe ...

Me Shume
28 Jan
0

Deputetja e PD, Andia Ulliri, në mbështetje të protestës së banorëve që preken nga aksi Thumanë-Kashar

  REAGIMI I DEPUTETES SË PD, ANDIA ULLIRI   Sot në mbështetje të protestës së banorëve që preken nga aksi Thumanë-Kashar sëbashku me kolegen Merita Bakiu.   Kërkesat mëse të drejta të tyre duhet të marrin përgjigje nga institucionet.   ...

Me Shume
28 Jan
0

Banorët e Thumanës, sërish në protestë. Në mbështetje dhe PD Krujë

  Banorët e Thumës kanë dalë sërish në protestë këtë të diel lidhur me ndërtimin e autostradës Thumanë-Kashar. Ata kanë pretendimin se ndërtimi i kësaj rruge nuk ka një dalje për banorët e Krujës. Në mbështetje të tyre kanë qenë ...

Me Shume
24 Jan
0

“Projekti  i rruges Thumanë-Kashar”, deputetja e PD Merita Bakiu: Kemi kërkuar nga ARRSH, Ministria e Transporteve, Kryeministri Rama dhe firma e cila po kryen punimet, transparencë të projektitm, s’kemi marrë akoma përgjigje

  REAGIMI I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, DEPUTETJA MERITA BAKIU   Detyra ime është te jem zëri i problemeve dhe shqetësimeve te atyre njrëzve që më  kanë votëbesuar.   Të shqetesuar nga projekti  i rruges Thumane-Kashar, banorët e Krujës  ...

Me Shume
21 Jan
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu si dhe kryetari i degës së PD, Krujë, Sabah Sheta, në mbështetje të protestës së banorëve që preken nga aksi Thumanë-Kashar

Banorët që preken nga aksi Thumanë-Kashar, protestuan sot paradite në zonën e rrethrrotullimit të Thumanës. Në mbështetje të kësaj proteste ishte dhe deputetja e PD, Merita Bakiu si dhe kryetari i degës së PD, Krujë, Sabah Sheta. Deputetja Bakiu gjithashtu ...

Me Shume
16 Jan
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu: Projekti Thumanë-Kashar, pojekti nuk parashikon dalje nga rruga dhe izolon 85 mijë banorë te Bashkisë Krujë

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, DEPUTETJA MERITA BAKIU   Thumanë-Kashar/Projekti nuk parashikon dalje nga rruga, izolon 85 mijë banorë te Bashkise Kruje, kthehet në kosto për qytetarët dhe bizneset. Si gjithmonë Kruja nuk është në prioritetet e kësaj ...

Me Shume
18 Nov
0

“Po vjen era “investitor strategjik”, deputetja e PD: Bashkisë Fier i kërkon banorëve të Darzezës se duhet të nisin të mbyllin aktivitet e tyre ose do vijnë dhe ti prishin

Reagimi i plotë  deputetes së Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano:   Tom Allen ka thënë se fermat familjare dhe bizneset e vogla janë shtylla kurrizore e komuniteteve. Komunitetet janë qelizat e çdo organizmi që ne quajmë shtet. Por kjo mesa ...

Me Shume
15 Nov
0

Nënkryetari i PD publikon videon, Çollaku: Veriu i harruar nga qeveria, banorët e Klosit rrezikojnë jetën në ura teli

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, denoncon se Bashkia Mat e Klos janë më të harruarat në investime infrastrukturore të qeverisë. Deputeti democrat ka postuar dhe një video të në Facebook, pamjet e të cilës tregojnë se si banorët e ...

Me Shume
10 Nov
0

“Do bëjmë gjithçka që zëri juaj të dëgjohet”/Basha me banorët e Ali Demit: Mbështesim SPAK, lufta ndaj korrupsionit prioritet

Kryetari i PD,  Lulzim Basha,  ishte sot në degën 1 të PD në Tiranë ku zhvilloi takim me qytetarë e sipërmarrës të vegjël  të zonës së Ali Demit. “Sot kemi dy Shqipëri, ajo e shumicës së ndershme të qytetarëve që ...

Me Shume
08 Nov
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, bashkëbisedon me baorët e Gjolenit në Belsh: Qeveriaka lënë në harrese pensionistët, të papunët, ata me ndihmë ekonomike, sepse paratë vazhdojnë të shkojnë të konçesionet

Kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një bashkëbisedim me banorë të fshatit Gjolenë. Banorët i thanë zotit Basha se rritja e çmimeve, rritja e taksave, rënia e fuqisë blerëse dhe papunësia e lartë, e ka vështirësuar jetën e tyre dhe  ...

Me Shume
12