Tags: "Ballkani"

24 Jan
0

Mesazhi i fortë i Bashës në KiE: Mos gaboni me Ukrainën, nëse dështojmë, i vjen radha Ballkanit

  FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË ASAMBLENË PARLAMENTARE TË KËSHILLIT TË EUROPËS   Kolegë të nderuar! Lufta e paligjshme dhe agresioni i Rusisë ka shkaktuar shkatërrim dhe vuajtje katastrofike për Ukrainën dhe banorët e saj, duke rezultuar ...

Me Shume
23 Jan
0

Basha në KiE: Serbia saboton sigurinë në Ballkan me strategji nga Moska. Hetim ndërkombëtar për parregullësitë e zgjedhjeve serbe

  FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, LULZIM BASHA,  NË ASAMBLENË PARLAMENTARE TË KIE   Z. President, Anëtarë të Asamblesë,   Shkelje masive dhe parregullësi në zgjedhjet në Serbi, siç tregohet nga raporti paraprak i OSBE-së, u dominuan ...

Me Shume