Tags: "2 PRILL"

02 Apr
0

33 vjet nga masakra e 2 Prillit, Basha: Një kambanë e përhershme dhe një thirrje e pandalshme se asnjëherë nuk duhet të rreshtim së përpjekuri për t’i tharë rrënjët e së keqes, e të mbjellim farën e së mirës

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka përkujtuar 33 vjetorin e masakrës së 2 Prillit në Shkodër. “Ndonëse regjimi ishte duke dhënë shpirt, ai ishte i gatshëm të godiste pa mëshirë të gjithë ata ...

Me Shume
02 Apr
0

Protesta madhështore e shkodranëve dhe e gjithë shqiptarëve ka vetëm një përfundim, fitoren.

2 prilli hyri në historinë tonë kombëtare dhe asnjëherë nuk do të reshtim së nderuari një datë që tashmë në Shkodër është adresë tek ky shesh e për Shqipërinë një leksion i hapur se asnjëherë rrënjët e së keqes nuk ...

Me Shume