Category Archives: video

18 Sht
0

Rama vodhi dhe largoi nga vendi 300 mijë shqiptarë

Premtoi 300 mijë vende pune, por i përzuri nga Shqipëria më shumë se 300 mijë shqiptarë. Miliarda euro janë vjedhur, abuzuar dhe shpërdoruar nga Hajduti Psiqik këto 6 vjet, të gjitha kanë përfunduar në xhepat e Edi Ramës dhe klientëve ...

Read More
18 Sht
0

Gati të ofrojmë një platformë kombëtare për daljen e vendit nga kriza.

Siç mund ta merrni me mend, tema kryesore e diskutimit ka qenë raporti i OSBE/ODIHR-it, i cili rrëzoi farsën e 30 qershorit. Është më shumë se një raport zgjedhor, pothuajse është një raport i një ngjarjeje kriminale dhe në një ...

Read More
18 Sht
0

Raporti final i OSBE/ODIHR rrëzoi farsën e Edi Ramës me votimet e 30 qershorit.

Raporti i OSBE/ODIHR e ka rrëzuar farsën e 30 qershorit në çdo aspekt.   Raporti tregon se 30 qershori ishte procesi më problematik dhe më i pandershëm i dy dekadave të fundit.   Për herë të parë në historinë e ...

Read More
13 Pri
0

Largimi i Edi Ramës, kusht i panegociueshëm për qeveri tranzitore

Mirënjohjen më të thellë për ju, qytetare e qytetarë të Tiranës e të të gjithë Shqipërisë për këtë protestë të pashoqe në historinë e pluralizmit, në historinë e Shqipërisë moderne. Mirënjohje për këtë qëndresë monumentale për orë të tëra, në ...

Read More
05 Mar
0

Ora e Shqipërisë si gjithë Europa po troket.

Ora e Shqipërisë së lirë po troket, tik-tak, tik-tak, tik-tak. Kjo është ora për të cilën mijëra shqiptarë kanë ëndërruar, ora e bekuar e shpresës, ora e bekuar e besimit tek vetja jonë, tek familjet tona, tek vlerat më të ...

Read More
21 Shk
0

Dorëzojmë mandatet e deputetëve për t’i dhënë fund fasadës së regjimit kriminal

Zonja dhe zotërinj Vëllezër dhe motra Të rinj dhe të reja Bashkëqytetarë dhe bashkëkombës Unë jam Lulzim Basha, qytetar i Tiranës, në krahun tuaj dhe me ju deri në fitoren totale të kësaj beteje. Zoti e ka nisur rrugëtimin e ...

Read More
16 Shk
0

Me tërheqjen e policisë, Rama tregoi se ka skenar perplasjeje, duke nxjerrë gjendjen jashtë kontrollit!

PRONONCIMI I KRYETARIT LULZIM BASHA Ministri i Brendshëm e di fare mirë që kordoni i policisë ka hapur radhët për të krijuar një skenë të tillë. Siç e shikoni rrinë duarkryq sepse kanë një skenar për të nxitur dhe për ...

Read More
06 Shk
0

Protesta tek Unaza e Re, shembull kurajo

Dua t’ju falenderoj nga zemra për këtë shembull të jashtëzakonshëm kombëtar të kurajos dhe qendrësës që u tregoi shqiptarëve rrugën për t’u përballur me padrejtësitë. Nëse ju do të kishit ulur kokën, nëse ju nuk do të kishit qendruar, edhe ...

Read More
16 Jan
0

Rama ka kapur çdo pushtet

Ajo që ndodhi sot është asgjësimi përfundimtar i Kuvendit.Ju e keni parë, Edi Rama ka asgjësuar qeverisjen e vendit, duke e personalizuar atë tërësisht. Sot ishte akti i rënies edhe të fasadës, i emërimit të personave të cilët nuk përfaqësojnë ...

Read More
16 Jan
0

Protesta popullore deri në rrëzimin e Edi Ramës

Gjatë gjithë kësaj kohe opozitës i është kërkuar kthimi në parlament. Sot, e gjithë Shqipëria dhe e gjithë bota pa sesi në parlament, Edi Rama i hoqi opozitës dhe të drejtën më elementare kushtetuese, të drejtën për të folur. Vendi ...

Read More
12369