fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

17 Mar
0

Çdo masë e propozuar nga opozita është realiste. Qeveria të lërë luftën politike dhe t’i zbatojë! Sulmet nuk ofrojnë asnjē zgjidhje

  DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA   Çdo vend ka marrë masa financiare dhe fiskale për përballimin e krizës. Prej një jave edhe ne kemi propozuar masa lehtësuese që u vijnë në ndihmë familjeve në nevojë, sipërmarrësve ...

Me Shume
17 Mar
0

“Testoni, testoni, testoni”, porosia e OBSH nuk zbatohet në Shqipëri. Numri i testeve ka rënie drastike. Qeveria duhet të shpjegojë pse, të rrisë fondet për testimin dhe të testojë masivisht!

  DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, DR MIRELA TABAKU   Partia Demokratike po ndjek me shqetësim zhvillimin e pandemisë së COVID 19 në Shqipëri. Ajo që kemi vënë re është ulja e numrit të  personave që testohen krahasuar me fillimin e javës ...

Me Shume
16 Mar
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë për emisionin Open në Top Channel

  BASHA: QEVERIA KA MUNDËSI TË ANULOJË APO PEZULLOJË GJITHA KONCESIONET. SAKRIFICA NUK MUND T’U KËRKOHET VETËM QYTETARËVE Lulzim Basha: Mbi 50 përqind e popullsisë ka kushte jashtëzakonisht të vështira edhe pa u përballur me këtë epidemi dhe impenjimet dhe ...

Me Shume
16 Mar
0

REAGIM I NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, EDI PALOKA

  Kryeministër qesharak dhe i rrezikshëm! Deri në orën 18.00 lejon lëvizjen e njerëzve, lëvizjen e makinave, grumbullimet masive ne qendrat e punës (fasoneri dhe call centers), shëtitjet në rrugë, por pas orës 18.00, qytetarët nuk lejohen të dalin në ...

Me Shume
16 Mar
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA

  Ditët që po kalojmë janë të paprecedenta. Anembanë botës qeveritë dhe opozitat po përpiqen për të gjetur mënyrën më efikase për të ndalur përhapjen e virusit, si edhe për të mbështetur qytetarët dhe bizneset që ta tejkalojnë sa më ...

Me Shume
15 Mar
0

8 propozimet e PD në mbështetje të qytetarëve, bizneseve

  Sot ekonomia shqiptare ka nevojë për garanci dhe mbështetje! Qeveria shqiptare duhet të ndërmarrë urgjentisht masa të forta dhe të shpejta për të kompensuar impaktin negativ të Koronavirusit në ekonominë tonë. Ne duhet t’i paraprijmë patjetër kësaj krize, dhe ...

Me Shume
15 Mar
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA

  Mirënjohje dhe falënderim për bashkëqytetarët. Shërim të shpejtë të prekurve nga virusi. Përkushtimi i mjekëve është shpresë për të gjithë.   Qeveria duhet të marrë masa për të mbrojtur jetën dhe shëndetin e mjekëve dhe personelit shëndetësor. Çdo vonesë ...

Me Shume
15 Mar
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA

  Transparenca është e rëndësishme dhe thelbësore për t’u përballur me këtë gjendje të pazakontë. Është e qartë për të gjithë tashmë se kjo krizë përballohet me veprime konkrete dhe hapa të vendosur dhe jo me gjysëm të vërteta apo ...

Me Shume
15 Mar
0

REAGIM I PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË

Partia Demokratike ka përkrahur çdo masë agresive kundër përhapjes së koronavirusit, por vendimi i fundit i qeverisë virtuale të Edi Ramës për qarkullimin e makinave nuk i shërben këtij qëllimi.   Lejimi i lëvizjes së automjeteve në mëngjes dhe 1 ...

Me Shume
14 Mar
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA

Ne duhet të marrim urgjentisht masa që ti paraprijmë përhapjes së virusit. Dhe për këtë nevojitet bashkëpunimi i të gjithë shqiptarëve, pa përjashtim: secili prej nesh është një hallkë e rëndësishme e këtij zinxhiri, ndaj ju bëj edhe njëherë thirrje ...

Me Shume