fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

18 Jan
0

Propozimet e kryetarit Basha për anëtarët e Kryesisë së PD, për Sekretariatin Organizativ, drejtuesit e organeve statutore dhe votëbesimin e dy nënkryetarëve të partisë

Përshëndetje të nderuar zonja dhe zotërinj! Të nderuar demokratë, Ditën e nesërme mblidhet Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike, i cili në rendin e ditës ka dy çështje shumë të rëndësishme. Së pari, zgjedhjen e Kryesisë së re të Partisë Demokratike, ...

ME SHUME
18 Jan
0

“Pakti për Universitetet”, ishte një shfaqje e shëmtuar e Edi Ramës, nuk përmbushen 8 kërkesat e studentëve

DEKLARATA E ALBANA VOKSHIT, KRYETARE E KOMISIONIT PARLAMENTAR TE ARSIMIT Përpjekjet e Edi Ramës për të mashtruar studentët dhe për ti përcarë ata, janë të dënueshme, por edhe revoltuese. Shpalosja e të ashtuquajturit, “Pakti për Universitetet”, ishte një shfaqje e ...

ME SHUME
17 Jan
0

Në Shqipëri, të gjitha pushtetet janë kapur nga një kryeministër autokrat, i zhytur në korrupsion dhe i lidhur me krimin. Ka ardhur koha që e vërteta të mos fshihet dhe sheqeroset për partnerët e huaj.

Në Shqipëri, të gjitha pushtetet janë kapur nga një kryeministër autokrat, i zhytur në korrupsion dhe i lidhur me krimin. Ka ardhur koha që e vërteta të mos fshihet dhe sheqeroset për partnerët e huaj. Me këtë qeveri dyert e ...

ME SHUME
16 Jan
0

Ajo që ndodhi sot është asgjësimi përfundimtar i Kuvendit nga Edi Rama, i cili ka kapur plotësisht çdo pushtet, qeverinë, drejtësinë dhe parlamentin. 

·        Ajo që ndodhi sot është asgjësimi përfundimtar i Kuvendit nga Edi Rama, i cili ka kapur plotësisht çdo pushtet, qeverinë, drejtësinë dhe parlamentin. ·        Rregullorja e Kuvendit nuk e pengon opozitën të marrë fjalën. Opozitën e pengon të flasë ...

ME SHUME
16 Jan
0

Vendimi i Opozitës së Bashkuar; të udhëheqim revoltën e qytetarëve me protesta popullore deri në rrëzimin e Edi Ramës.

·       Në përgjigje të mijëra mesazheve dhe duke dëgjuar zërin e qytetarëve, ne vendosëm të udhëheqim revoltën e qytetarëve me protesta popullore deri në rrëzimin e Edi Ramës. Ky është vendimi i Opozitës së Bashkuar.   DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË ...

ME SHUME
16 Jan
0

PD dënon presionin kriminal ndaj studentëve të dekanit të Fakultetit Juridik, Artan Hoxha.

PD dënon presionin kriminal ndaj studentëve të dekanit të Fakultetit Juridik, Artan Hoxha. Duke i shërbyer Edi Ramës, Artan Hoxha mbron karrierën dhe pasurinë e tij të paligjshme. PD u bën thirrje pedagogëve të ndershëm të dënojnë aktin prej banditi ...

ME SHUME
16 Jan
0

Rama gënjen, ashtu sikurse gruaja, edhe miku i tij nuk justifikon luksin me oxhakun 18 mijë euro.

  Rama gënjen, ashtu sikurse gruaja, edhe miku i tij nuk justifikon luksin me oxhakun 18 mijë euro.   DEKLARATË INA ZHUPA, ZËDHËNËSE E PARTISË DEMOKRATIKE   Shqiptarët do të shohim sot pasdite në parlament një qeveri të kalbëzuar nga ...

ME SHUME
15 Jan
0

Vetëdorëzimi i Klement Balilit nuk është hap i madh në luftën kundër krimit, por është skemë e kontrolluar dhe menaxhuar në pakt me Edi Ramën.

Vetëdorëzimi i Klement Balilit nuk është hap i madh në luftën kundër krimit, por është skemë e kontrolluar dhe menaxhuar në pakt me Edi Ramën.   Pas marrjes nën kontroll të plotë të prokurorisë, skema për Balilin është e njëjtë ...

ME SHUME
14 Jan
0

Hetimi i pavarur i dosjes 339 çon në arrestimin e pashmangshëm të Edi Ramës. Përgjimet e reja të dosjes 339, të publikuara nga Zëri i Amerikës, provojnë se Edi Rama ka ndërtuar një shtet fasadë me konkurse fasadë, me tendera fasadë me zgjedhje fasadë. 

·        Hetimi i pavarur i dosjes 339 çon në arrestimin e pashmangshëm të Edi Ramës. Përgjimet e reja të dosjes 339, të publikuara nga Zëri i Amerikës, provojnë se Edi Rama ka ndërtuar një shtet fasadë me konkurse fasadë, me ...

ME SHUME
14 Jan
0

Edi Rama ka paracaktuar klientin e PPP-ve në infrastrukturë, Gjoka Konstruksion, si kompaninë fituese të ritenderimit tek Unaza e Re.

Edi Rama ka paracaktuar klientin e PPP-ve në infrastrukturë, Gjoka Konstruksion, si kompaninë fituese të ritenderimit tek Unaza e Re. Projekti korruptiv 20 milionë euro për kilometër duhet anulluar i gjithi. Prokuroria të hetojë dhe të çojë para drejtësisë ata ...

ME SHUME