fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

06 Feb
0

Deri më 15 shkurt, Edi Rama ka kohë t’i japë zgjidhje politike krizës

FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE LULZIM BASHA NË PROTESTËN E BANORËVE TË UNAZËS SË RE Dua t’ju falenderoj nga zemra për këtë shembull të jashtëzakonshëm kombëtar të kurajos dhe qendrësës që u tregoi shqiptarëve rrugën për t’u përballur me ...

ME SHUME
06 Feb
0

Shqipëria është në krizë të thellë ekonomike. 1 në 10 shqiptarë ushqehet vetëm një herë në ditë. Gjysma e familjeve jetojnë me 5 mijë lek në ditë, por Edi Rama me oligarkët e tij ndërtojnë 1 km rrugë 20 milionë euro.

Shqipëria është një krizë të thellë ekonomike. 1 në 10 shqiptarë ushqehet vetëm një herë në ditë. Gjysma e familjeve jetojnë me 5 mijë lek në ditë, por Edi Rama me oligarkët e tij ndërtojnë 1 km rrugë 20 milionë ...

ME SHUME
06 Feb
0

Skema e Edi Ramës për të zvarritur hetimet ndaj Saimir Tahirit zgjerohet nga Prokuroria në Parlament.

Skema e Edi Ramës për të zvarritur hetimet ndaj Saimir Tahirit zgjerohet nga Prokuroria në Parlament. PS dhe Edi Rama refuzojnë kërkesën e PD për të ngritur pa vonesë komisionin hetimor parlamentar për rolin e Tahirit në trafikun e drogës. ...

ME SHUME
06 Feb
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PD LULZIM BASHA

Përshëndes nënshkrimin e protokollit të anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut. Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO është një ngjarje e madhe për rajonin tonë. Zgjerimi i NATO-s në Ballkan është një kontribut përcaktues për sigurinë, paqen dhe ...

ME SHUME
05 Feb
0

Dosjet e prokurorisë, të publikuara nga Zëri i Amerikës, vërtetojnë se Edi Rama, nuk është kryeministër i qytetarëve shqiptarë

FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KRUJË   Mirëse ju gjej zonja dhe zotërinj, të rinj dhe të reja, qytetarë dhe qytetare të Krujës.   Ju falënderoj për këtë mikpritje të jashtëzakonshme në një orar ndoshta të ...

ME SHUME
05 Feb
0

NJOFTIM NGA TAKIMI I KRYETARIT LULZIM BASHA ME ALBIN KURTIN

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në Tiranë Kryetarin e Vetëvendosjes z. Albin Kurti, të cilin e vlerësoi për qëndrimin ndaj kauzës së drejtë të studentëve e pedagogëve dhe protestës së tyre. Basha dhe z. Kurti ndanë të njëjtin ...

ME SHUME
05 Feb
0

Me mbajtjen e Donika Prelës në sistemin e drejtësisë, vetingu u konfirmua edhe një herë si një vegël në duart e Edi Ramës

Me mbajtjen e Donika Prelës në sistemin e drejtësisë, vetingu u konfirmua edhe një herë si një vegël në duart e Edi Ramës. Prela i duhet Ramës për ta mbrojtur atë nga drejtësia dhe për të mbyllur dosjet e Tahirit, ...

ME SHUME
04 Feb
0

Më 16 shkurt të zgjidhim kontratën me qeverinë e mjerimit

Më 16 shkurt të zgjidhim kontratën me qeverinë e mjerimit. Plani i PD siguron taksa të ulëta, punë dhe mirëqenie.   NGA TAKIMET E KRYETARIT TË PD LULZIM BASHA ME QYTETARË TË QARKUT LEZHË.   Në Lezhë, në Shëngjin, në ...

ME SHUME
04 Feb
0

Shqiptarët po ngrihen dhe po bashkohen, sepse e kanë kuptuar që tek bashkimi qëndron shpresa dhe ndryshimi

  Shqiptarët po ngrihen dhe po bashkohen, sepse e kanë kuptuar që tek bashkimi qëndron shpresa dhe ndryshimi. Së bashku t’i hapim rrugën ndryshimit që do të sjellë mirëqenie dhe stabilitet.   Me Edi Ramën nuk ka zhvillim, nuk ka ...

ME SHUME
03 Feb
0

Juela Hamati e PD zgjidhet Presidente e Rrjetit Europian të të Rinjve për Demokraci, i mbështetur nga USAID

Juela Hamati, anëtare e Këshillit Kombëtar të PD, është zgjedhur përfaqësuese e Shqipërisë në Rrjetin Europian të të Rinjve për Demokraci (EDYN), njëkohësisht edhe Presidente e këtij Rrjeti. Ky është një rrjet me të rinj të angazhuar në parti politike ...

ME SHUME