fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

16 Sep
0

“Hëngshin kokat e njëri-tjetrit”, Edi Rama ka dështuar me luftën kundër krimit.

“Hëngshin kokat e njëri-tjetrit”, Edi Rama ka dështuar me luftën kundër krimit. PD: Rendi dhe siguria prioritet kryesor për qeverinë e re të PD. DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI Shteti që ka ndërtuar Edi Rama ...

Me Shume
14 Sep
0

QËNDRIMI I OPOZITËS SË BASHKUAR PËR KESHILLIN POLITIK

Opozita konfirmon pjesëmarrjen në Këshillin Politik. “Punë në mirëbesim dhe respektim i 2 marrëveshjeve”, 2 kriteret e opozitës për të vijuar punën. Paprekshmëria e koalicioneve parazgjedhore si pjesë e marrëveshjes, listat e hapura 100%, rishikimi i rregullave të lojës 5 ...

Me Shume
02 Sep
0

Endri Hasa: Skema e korrupsionit, si transferohen paratë e tenderave të fituar nga Igli Gjelishti në llogaritë e Carlo Bolinos.

Skema e korrupsionit, si transferohen paratë e tenderave të fituar nga Igli Gjelishti në llogaritë e Carlo Bolinos. Miliarda lek nga taksat e shqiptarëve për miqtë e Edi Ramës për të paguar makiazhin e qeverisë dhe Edi Ramës.   DEKLARATË ...

Me Shume
02 Sep
0

Në fshatrat e Njësisë Administrative Ishëm të Durrësit, shkollat e dëmtuara nga tërmeti nuk janë gati. Fëmijët në shkolla që nuk plotësojnë kushtet e sigurisë nga COVID-19.

Në fshatrat e Njësisë Administrative Ishëm të Durrësit, shkollat e dëmtuara nga tërmeti nuk janë gati. Fëmijët në shkolla që nuk plotësojnë kushtet e sigurisë nga COVID-19. Përfaqësuesit e Partisë Demokratike, Albana Vokshi dhe Gent Strazimiri takojnë mësues, prindër dhe ...

Me Shume
02 Sep
0

Keshilli Bashkiak i Tiranës hoqi fondin cash për bebet e Tiranës. Ina Zhupa: Shporta 10 mijë lek më pak dhe e padobishme.

Këshilli Bashkiak i Tiranës hoqi fondin cash për bebet e Tiranës. Zëdhënësja e PD Ina Zhupa denoncon: Shporta e padobishme, edhe më vlerë 10 mijë lek më pak sesa bonusi që kishin familjet prej 50 mijë lekësh. DEKLARATË E PARTISË ...

Me Shume
31 Aug
0

Skandali me tenderat fiktiv 2.5 milion euro nga AKSHI, kush fshihet pas përfituesit të taksave të shqiptareve?!

·         Skandali me tenderin fiktiv 2.5 milion euro nga AKSHI, kush fshihet pas përfituesit të taksave të shqiptareve, Igli Gjelishti?! Edi Rama duhet të japër përgjigjen e kësaj pyetje një orë e më parë. Kompania Image & Communications Development, kompani ...

Me Shume
31 Aug
0

Bashkia e Krujës fshehu gjurmët e rrënimit të shkollës në Thumanë. Rikonstruksioni kushtoi 700 milionë lek.

• Bashkia e Krujës fshehu gjurmët e rrënimit të shkollës në Thumanë, i inauguruar 2 ditë përpara tërmetit. Rikonstruksioni kushtoi 700 milionë lek, prokuroria të hetojë pa vonesë këtë skandal. Qindra fëmijë nuk dihet se ku do të vijojnë mësimin. ...

Me Shume
31 Aug
0

Rama gënjeu lezhjanët dhe gjithë shqiptarët, shkollat e dëmtuara nga tërmeti nuk hapin dyert me 14 shtator.

• Qeveria braktis nxënësit e Lezhës. Rama gënjeu lezhjanët dhe gjithë shqiptarët, shkollat e dëmtuara nga tërmeti nuk hapin dyert me 14 shtator. Rama dhe banda e tij qeverisëse shkollojnë fëmijët në privat, fëmijët e shqiptarëve me turne dhe pa ...

Me Shume
30 Aug
0

Emërimi i ish-agjentit të Sigurimit të Shtetit Albert Dervishaj në krye të Policisë së Shtetit, Edi Rama dhe Sandër Lleshaj shkelën ligjin.

• Emërimi i ish-agjentit të Sigurimit të Shtetit Albert Dervishaj në krye të Policisë së Shtetit, Edi Rama dhe Sandër Lleshaj shkelën ligjin, duhet të shkarkohet. Heshtja e tyre konfirmon skenarin për kapjen e policisë. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, IZMIRA ...

Me Shume
30 Aug
0

  Edi Rama gënjeu shqiptarët për rindërtimin në kohë të shkollave të dëmtuara nga tërmeti.

·         Edi Rama gënjeu shqiptarët për rindërtimin në kohë të shkollave të dëmtuara nga tërmeti. Në Rrogozhinë ashtu si kudo tjetër dështimi i qeverisë prek qindra nxënës dhe mësues që nuk kanë shkollë ku të nisin mësimin me 14 shtator. ...

Me Shume