fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

04 Oct
0

Rrëzohet teza e Edi Ramës për “modelin shqiptar të koalicioneve”, Bylykbashi dhe Vasili tregojnë ku përdoret ky model në BE

  Rrëzohet teza e Edi Ramës për “modelin shqiptar te koalicioneve”, Bylykbashi dhe Vasili tregojnë ku përdoret ky model në BE   Ndryshimet e njëanshme te Edi Rames me rregullat e zgjedhjeve kanë për qëllim të reduktojnë humbjen e Edi ...

Me Shume
02 Oct
0

Plani 6 mujor i rimëkëmbjes shpëton biznesin nga falimentimi. Ky plan nuk ka të bëjë me konkurrencën politike mes partive, ka të bëjë me jetën dhe shëndetin e njerëzve.

Xhepat e njerëzve janë boshatisur, për shkak se qeveria nuk nxori një paketë të re ndihme dhe dy paketat e para ishin gjysmake. Batutat pa kripë të Edi Ramës as nuk hahen, as nuk pihen. Njerëzit duan mbështetje konkrete.   ...

Me Shume
01 Oct
0

Qëndrimet e opozitës në Këshillin Politik

Bylykbashi: PS prej dy javësh rezufon t’i drejtohemi ODIHR për çështjen e garimit të partive në koalicione. Kjo dëmton procesin konsensual të Reformës Zgjedhore dhe integrimin e Shqipërisë. DEKLARATA E OERD BYLYKBASHIT PAS MBLEDHJES SË KËSHILLIT POLITIK Siç deklaruam në ...

Me Shume
01 Oct
0

Vjedhja e re me rrugët, pesëfishim i kostos për 4 km rrugë Korçë – Ersekë. Ervin Minarolli: 20 milionë euro për 4 kilometra ka fitues të parcaktuar mikun e Edi Ramës.

Vjedhja e re me rrugët, pesëfishim i kostos për 4 km rrugë Korçë – Ersekë. Ervin Minarolli: 20 milionë euro për 4 kilometra ka fitues të paracaktuar mikun e Edi Ramës. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI I BURIMEVE NJERËZORE, ERVIN ...

Me Shume
01 Oct
0

Qeveria ka Para. Dje i hoqi bujqësisë 8 milionë dollarë për t’ia dhënë aferës mafioze të  inceneratorëve.

Qeveria ka përgjegjësi t’u përgjigjet njerëzve çfarë plani ka për të përballuar pandeminë dhe krizën ekonomike në vend që të sulmojë opozitën dhe propozimet e saj konkrete në interes të qytetarëve dhe biznesit. Plani ynë me 5 pika është i ...

Me Shume
01 Oct
0

Plani 6 mujor i Rimëkëmbjes nga kriza e pandemisë, Basha takon bizneset në Durrës: Ky plan është plotësisht i mundur.

Plani 6 mujor i Rimëkëmbjes nga kriza e pandemisë, Basha takon bizneset në Durrës: Ky plan është plotësisht i mundur, nëse qeveria heq dorë nga shpenzimet për aferat e veta .   “Siç ka lista për ushqime, ka lista edhe ...

Me Shume
30 Sep
0

• Shqipëria nuk ka kohë për të humbur, ja propozimi ynë konkret për rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë së COVID-19

• Shqipëria nuk ka kohë për të humbur, ja propozimi ynë konkret për rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë së COVID-19 • Plani ynë për rimëkëmbjen e ekonomisë pas pandemisë: lekët e taksave të shqiptarëve të shkojnë aty ku kanë nevojë njerëzit ...

Me Shume
30 Sep
0

Zbulohet skema e manipulimit të Edi Ramës me listat e votuesve, PD bën gati padinë penale për Sandër Lleshaj dhe zyrtarë të tjerë.

Zbulohet skema e manipulimit të Edi Ramës me listat e votuesve, PD bën gati padinë penale për Sandër Lleshaj dhe zyrtarë të tjerë. Alibeaj: Ja 5 shtyllat kryesore të planit të dëshpëruar të Ramës. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ ...

Me Shume
28 Sep
0

      Bashkëpunimi i kreut të OFL-së me krimin e organizuar, PD: Artan Shkëmbi si Edi Rama. Kjo qeveri bashkëqeverisë me krimin, nuk e lufton atë. 

·        Bashkëpunimi i kreut të OFL-së me krimin e organizuar, PD: Artan Shkëmbi si Edi Rama. Kjo qeveri bashkëqeverisë me krimin, nuk e lufton atë. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ Operacioni Forca e Ligjit, prej krijimit të tij, ka ...

Me Shume
28 Sep
0

     Erion Veliaj transferon edhe  1 miliardë lekë të tjera në parajsë fiskale, PD: Po vidhen paratë e qytetarëve për inceneratorin e Ramës dhe Veliajt.

•          Erion Veliaj transferon edhe  1 miliardë lekë të tjera në parajsë fiskale, PD: Po vidhen paratë e qytetarëve për inceneratorin e Ramës dhe Veliajt. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ZËDHËNËSJA INA ZHUPA Qytetarët e Tiranës nuk kanë ujë në shtëpi, nxënësit mësojnë ...

Me Shume