Category Archives: Lajmi fundit

08 Jun
0

Duma: Qendër, transport falas, subvencion komisionit bankar dhe shërbime për invalidët

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me shoqatat e të verbërve dhe invalidëve në qytet. Duma tha se do të ketë një qendër multifuknsionale për ta ku do të ofrohen shërbime falas por edhe mundësi për të marrë ...

Me Shume
08 Jun
0

Do të ulim taksën e turizmit, për shtretër nga 3.5% në 1.5%

Genc  Deromemaj prezanton programin për Orikumin Kandidati i Aleancës Popullore për Punë dhe Dinjitet Genc Deromemaj ka publikuar programin e tij për Orikumin. Me një pjesëmarrje të jashtëzakonshme dhe interes të lartë qytetarët, banorë të gjithë zonave përreth kanë dëgjuar ...

Me Shume
08 Jun
0

Basha: Mazhoranca mungesë vullneti për dekriminalizimin, standardet e zgjedhjeve në rrezik

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot zëvendës-ndihmës sekretarin e shtetit, z. Hoyt Yee, i cili shoqërohej nga ambasadori i SHBA-së në Tiranë, z. Donald Lu. Basha shprehu mirënjohjen për mbështetjen e madhe që SHBA dhe ambasadori Lu po ...

Me Shume
08 Jun
0

Gjergj Mero: Llogaridhënie publike për çdo zbatim të programit

Kandidati Gjergji Mero nënshkroi  kontratën sociale me shoqërinë  civile për premtimet që lidhen me zhvillimin dhe fuqizimin social të rinisë. Kontrata është një projekt i  shoqërisë civile mbështetur nga Ambasada suedeze , e cila  synon të monitorojë premtimet e të dy ...

Me Shume
08 Jun
0

Veliaj nuk bën transparencë, i fshihet skandalit të Dzanashvillit

Prej 4 ditësh Erion Veliaj i shmanget skandalit të përfshirjes së bashkëshortes së tij në skemën e Dzanashvillit për pastrimin e parave. Nuk jep asnjë shpjegim, me shpresën se kjo histori tronditëse e lidhjes me një prej emrave më të ...

Me Shume
08 Jun
0

Projekti i Kosovës për zonën e Dajtit

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova, bisedoi sot me banorët e Priskës, të cilëve u shpjegoi konkretisht se si programi i tij për zonën do të ndikojë në përmirësimin e jetës së tyre. Kosova u ndal në rrugët e ...

Me Shume
08 Jun
0

Basha: Vota e 21 qershorit është ligj, për të ulur taksat, çmimin e energjisë, rritur pagat dhe pensionet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi takime elektorale në Lushnjë, Bathore (Kamëz) dhe në Divjakë. Në Lushnjë, zoti Basha ka garantuar qytetarët se me votën e bashkuar, në 21 qershor të majtë e të djathtë do të largojnë bandat ...

Me Shume
08 Jun
0

Zgjidhje të menjëhershme të krizës për 500 familjet e Institutit

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorët që jetojnë pranë Insititutit Bujqësor, dhe pa nga afër gjendjen e tyre të mjerueshme, ku fëmijë e të rritur jetojnë pa drita e pa ujë, dhe pa asnjë ...

Me Shume
08 Jun
0

Duma: Durrsakëve do u kthejmë plazhin e tyre, brenda 6 muajsh normalizojmë ujin e pijshëm

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e lagjes 12 mbi programin e saj për rivitalizimin urban të lagjes së tyre. Duma tha se brenda 6 muajve do të normalizohet situata me ujin e pijshëm ku do ...

Me Shume
07 Jun
0

Basha: Do të ulim taksat dhe stimulojmë biznesin që të hapë vende pune

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin e bashkëbisedimit me qytetarët në Maliq, Korçë, Devoll, Ersekë. Zoti Basha është njohur me shqetësimet e tregtarëve dhe banorëve të cilët sot nuk sigurojnë dot as bukën e gojës. Zoti Basha ...

Me Shume