fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

11 Nov
0

Bashkëbisedim i Kryetarit të PD Lulzim Basha me qytetarë të cilët kanë kaluar Covid-19

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një bashkëbisedim me disa qytetarë të cilët kanë kaluar COVID-19. Në bisedë me shefin e opozitës, qytetarët treguan dramat e tyre në përballjen me virusin. Një sfidë e vështirë ku jo të gjithë ...

Me Shume
07 Nov
0

Erjon Veliaj gënjeu për fondet e rindërtimit të shkollës “Sami Frashëri”, vlera e rindërtimit u rrit deri në 4.5 mln euro, 8 herë më e lartë se sa shkollat e ngjashme që ndërton BE.

Erjon Veliaj gënjeu për fondet e rindërtimit të shkollës “Sami Frashëri”, plani i tij dhe i qeverisë shqiptare ishte që t’i frynin kostot e shkollës. Vlera e rindërtimit u rrit deri në 4.5 mln euro, 8 herë më e lartë ...

Me Shume
05 Nov
0

Buxheti 2021, Edi Rama tallet me shqiptarët, premton sërish shëndetësinë falas. PD: Buxheti i mashtrimeve elektorale, që nuk punon për shqiptarët

    Buxheti 2021, Edi Rama tallet me shqiptarët, premton sërish shëndetësinë falas. PD: Buxheti i mashtrimeve elektorale, që nuk punon për shqiptarët     DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU   Kush ka dëgjuar sot Edi Ramën të flasë ...

Me Shume
04 Nov
0

Kapja e 2.6 ton lëndë narkotike në Mal të Zi, Alibeaj: Kaloi nëpër territorin shqiptar pa i hyrë gjemb në këmbë. Ngjarja u mbajt e fshehur, provë e bashkëpunimit të qeverisë me krimin.

Kapja e 2.6 ton lëndë narkotike në Mal të Zi, Alibeaj: Kaloi nëpër territorin shqiptar pa i hyrë gjemb në këmbë. Ngjarja u mbajt e fshehur, provë e bashkëpunimit të qeverisë me krimin.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ ...

Me Shume
04 Nov
0

Raporti denoncues për kapjen e shtetit, 50% e bizneseve të rrezikuar nga monopolet. PD: Qeveria kundër biznesit, në shërbim të oligarkëve.

Raporti denoncues për kapjen e shtetit, 50% e bizneseve të rrezikuar nga monopolet. PD: Qeveria kundër biznesit, në shërbim të oligarkëve. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU Presioni i qeverisë për të shkatërruar konkurrencën në Shqipëri rezulton më e larta ...

Me Shume
26 Oct
0

Shkeljet e rënda me incineratorin e Tiranës, PD nxjerr raportin e KLSH: Kosto e papërballueshme për buxhetin. SPAK të hetojë pa vonesë.

Shkeljet e rënda me incineratorin e Tiranës, PD nxjerr raportin e KLSH: Kosto e papërballueshme për buxhetin. SPAK të hetojë pa vonesë.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU   Një analizë e ftohtë e KLSH në lidhje me kontratën ...

Me Shume
24 Oct
0

Zbulohet skema e mafies së plehrave, ngritur nga Edi Rama, Erion Veliaj, Arben Ahmetaj, element të “Ndraghet-ës” dhe bandës së Lushnjës në landfillin e Sharrës dhe inceneratorin e Tiranës.  

Zbulohet skema e mafies së plehrave, ngritur nga Edi Rama, Erion Veliaj, Arben Ahmetaj, element të “Ndraghet-ës” dhe bandës së Lushnjës në landfillin e Sharrës dhe inceneratorin e Tiranës.  Përmes kësaj skeme kriminale, Rama-Veliaj, transferojnë përmes sekserëve të tyre çdo ...

Me Shume
23 Oct
0

Opozita e Bashkuar përshëndet vendimin e Presidentit për Kodin Zgjedhor. Gazment Bardhi: Mundësi për rikthimin e konsensusit politik, në vend të minimit të klimës parazgjedhore dhe deformimit të rezultatit zgjedhor në tavolinë.

Opozita e Bashkuar përshëndet vendimin e Presidentit për Kodin Zgjedhor. Gazment Bardhi: Mundësi për rikthimin e konsensusit politik, në vend të minimit të klimës parazgjedhore dhe deformimit të rezultatit zgjedhor në tavolinë.   DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË ...

Me Shume
23 Oct
0

Buxheti 2021, buxheti i incineratorëve dhe luksit. Dëshmi e dështimit të qeverisë për hapjen e vendeve të reja të punës dhe zhvillimit.

·        Buxheti 2021, buxheti i incineratorëve dhe luksit. Dëshmi e dështimit të qeverisë për hapjen e vendeve të reja të punës dhe zhvillimit.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DORIAN TELITI, DREJTOR I KABINETIT NË PD   Të dashur qytetarë.   6 muaj ...

Me Shume
22 Oct
0

Buxheti 2021 ka në bazë mashtrimin dhe vjedhjen e qytetarëve. PD: 118 milionë për koncesione dhe PPP. Lajmi i mirë për shqiptarët: Ky është buxheti i fundit i qeverisë Rama.

Buxheti 2021 ka në bazë mashtrimin dhe vjedhjen e qytetarëve. PD: 118 milionë për koncesione dhe PPP. Lajmi i mirë për shqiptarët: Ky është buxheti i fundit i qeverisë Rama. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU Ka dy lajme nga ...

Me Shume