Category Archives: Lajmi fundit

25 Apr
0

Reagim i Partisë Demokratike ndaj sulmit të makinës së deputetit, Bedri Hoxha‏

Partia Demokratike dënon ashpër sulmin ndaj makinës së deputetit Bedri Hoxha. Ky sulm me prapravijë politike bëhet për shkak të detyrës, ndaj Partia Demokratike i kërkon autoriteteve ligjore të zbardhin ngjarjen dhe të vendosin autorët përpara përgjegjësisë. Partia Demokratike dënon ...

Me Shume
25 Apr
0

Projekligj për dekriminalizimin e zgjedhjeve të 21 Qershorit‏

Kryetari i Komisionit të Dekriminalizimit, deputeti Oerd Bylykbashi dorëzoi dje në Kuvend një nisëm ligjore të Partisë Demokratike për të dekriminalizuar zgjedhjet e 21 Qershorit. Projekligji synon të pengojë individë më rekorde kriminale të kandidojnë për zgjedhjet lokale dhe qëndrore. ...

Me Shume
25 Apr
0

Kosova: Duhet t’i kthejmë shpresën qytetarëve që ta shohin të ardhmen në Shqipëri dhe jo jashtë saj  

Kandidati për kryetar të Bashkisë së Tiranës dr.Halim Kosova bashkëbisedim me sportistë dhe të rinj‏. Kandidati për kryetar të Bashkisë së Tiranës dr. Halim Kosova, zhvilloi sot një bashkëbisedim me sportistë të sport klub Tiranës. Zoti Kosova ka dëgjuar me ...

Me Shume
24 Apr
0

Kosova: Shoqëria duhet te kthejë vëmendjen ndaj këtij kontigjenti me nevoja të jashtëzakonshme‏

Kandidati për kryetar i Bashkisë së Tiranës Dr Halim Kosova bashkëbisedoi me gratë kryefamiljare. Kandidati për kryetar i Bashkisë së Tiranës, Dr Halim Kosova bashkëbisedoi sot me gratë kryefamiljare dhe ato me urdhër mbrojtje si rezultat i dhunës së ushtruar ...

Me Shume
24 Apr
0

Shqiptarët janë zhytur në varfëri dhe mjerim, Ministri kredhet për suksese imagjinare‏

Të themi që ministri kandidat genjeu prap, kjo nuk është gjë e re për askënd pasi të vetmen punë që ka bërë në dy vjet është se ka ngritur gënjeshtrën në sistem Sot, ndyshe nga dje pranoi që ndihma ekonomike ...

Me Shume
23 Apr
0

Basha: Më 21 qershor me një votë që i tejkalon përmasat e zgjedhjeve vendore, qeveria do të marrë përgjigjen e keqqverisjes‏

Free Market Road Show, i cili viziton 36 qytete europiane, ndaloi sot në Tiranë me temë:  Si të nxisim rritjen ekonomike? Organizuar nga Austrian Economic Centre dhe Fondacioni për Liri Ekonomike. I ftuar ishte Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha. Politikat ...

Me Shume
23 Apr
0

Eksodi është meritë e kësaj qeverie dhe Erion Veliajt‏

Që Ministri Veliaj gënjen, kjo nuk është e re për asnjë qytetar.  Së pari po i bej me dije ministrit të paditur se: – Ndihma ekonomike që nga qershori i vitit 2014 shpërndahet vetëm me firmën e tij. – Me ...

Me Shume
23 Apr
0

Basha: Rama-Meta e kanë zhytur vendin në mjerim, zgjidhja është largimi i tyre dhe jo eksodi‏

Rreth 1000 familje nga Cakrani kanë emigruar për shkak të kushteve të vështira të jetës dhe papunësisë së lartë. Qindra të rinj nga mosha 15 vjeç e lart janë larguar drejt Gjermanisë, duke mos parë asnjë shpresë, siç i thanë ...

Me Shume
23 Apr
0

Gjimnazistët, bashkëbisedim me kandidatin Dr. Halim Kosova‏

Kandidati për kryetar të Bashkisë së Tiranës, Dr Halim Kosova bashkëbisedoi sot me gjimnazistë dhe përfaqësues të shkollave të mesme të Tiranës.  Zoti Kosova është njohur me problematikat dhe shqetësimet e tyre. Gjimnazistët i kanë kërkuar kandidatit Kosova të vijojë praktikën ...

Me Shume
23 Apr
0

Basha: Rama ka nisur fushatë përbaltjesh nga frika e humbjes‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur interesimit të medias lidhur me sulmet personale të kryeministrit Edi Rama ndaj personalitetit të shquar në fushën e mjekësisë, kandidatit për Bashkinë e Tiranës, doktor Halim Kosovës. “Është reagim i një ...

Me Shume