Category Archives: Lajmi fundit

21 Jun
0

IPR marketing kapet në flagrancë duke manipuluar sondazhin

Ashtu siç e ka deklaruar edhe më parë Partia Demokratike sot është vërtetuar se sontazhi i IPR Marketing  nuk  është gjë tjetër veçse një sondazh i manipuluar me parat e krimit te organizuar. Në disa zona si ne  Tiranë, Durrës etj stafi i ...

Me Shume
21 Jun
0

Dhjetëra raste dhune qeveritare, por të dhënat flasin për fitore bindëse të Partisë Demokratike

Orari i votimit është mbyllur. Opinioni publik është njohur përmes medias për shumë probleme që janë hasur gjatë zgjedhjeve, ku përpjekjet për manipulim nga qeveria, nga dyshja Rama-Meta dhe njerëzit e saj kanë qenë prezente. Partia Demokratike ka arritur të ...

Me Shume
21 Jun
0

Deklarata për mediat e kandidates, Grida Duma

Mirëmbrëma miq Mirëmbrëma qytetarë të Durrësit Dua t’iu falenderoj në mbyllje të kësaj ditë të rëndësishme, për pjesmarrjen në zgjedhje. T’iu falenderoj për ushtrimin e përgjegjësisë qytetare. Dua të falenderoj gjithashtu, komisionerët dhe vëzhguesit për punën e palodhur për rezistencën ...

Me Shume
21 Jun
0

Të dhënat e para flasin për fitore, numëruesit të ruajnë votat e qytetarëve

Mirëmbrëma të dashur miq Mirëmbrëma qytetarë të Tiranës Jam këtu për të falenderuar qytetarët që morën pjesë në votime dhe të gjithë ata komisionerë e vëzhgues që punuan me përkushtim për të garantuar një proces të rregullt, pavarësisht përpjekjeve jo ...

Me Shume
21 Jun
0

Basha: Vendimet merren me votë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka votuar sot ne orën 8.30 të mëngjesit. Zoti Basha ka ftuar të gjithë qytetarët të marrin pjesë masivisht në votime. Vendimet merren nga ata që votojnë, – tha zoti Basha, pasi vota është ...

Me Shume
20 Jun
0

Kandidati i Ramës në Mirditë kapet në flagrancë me furgon me ndihma

Partia Demokratike denoncon me forcë aktet e shëmtuara të kandidatit të Edi Ramës për Bashkinë e Mirditës, i cili u kap sonte në flagrancë duke shpërndarë ndihma në këmbim të votës. Partia Demokratike denoncon gjithashtu neglizhencën e Policisë, e cila ...

Me Shume
20 Jun
0

Incident i rëndë në Durrës, dhunohet fizikisht një aktiviste e PD

Merene Agalliu, Sekretare e një qendre votimi dhe bashkëshortja e kryetarit të Seksionit nr 6 të Partisë Demokratike të degës së Durrësit është dhunuar në mënyrë barbare. Persona të paidentifikuar kanë sulmuar fizikisht aktivisten e Partisë Demokratike duke i thënë: ...

Me Shume
20 Jun
0

Reagim i Partisë Demokratike për shpifjet e Metës për ngjarjen në Lezhë

Partia Demokratike dënon shpifjet e pabaza të Monika Kryemadhit ndaj deputetit Bumçi, në lidhje me një pretendim ende të pakonfirmuar edhe nga policia e vënë krejtësisht në shërbim të oligarkisë. Shpifja në adresë të deputetit Bumçi është një skenar djallëzor ...

Me Shume
19 Jun
0

Reagim i Partisë Demokratike, dega Berat

Partia Demokratike, dega Berat, reagon me shqetësim lidhur me punësimet e paligjshme që po kryen Lëvizja Socialiste për Integrim në Berat në institucionet që ajo drejton. Kështu, ditën e sotme vetëm në drejtorinë e Tatim-Taksave në Berat janë punësuar mbi ...

Me Shume
19 Jun
0

Basha: Shqiptarët masivisht në votime, të dielën Partia Demokratike, SHBA dhe BE do të jenë krah zgjedhësve

Në emër të Partisë Demokratike, në emër të opozitës, në emër të gjithë qytetarëve shqiptarëve, shqiptarëve të lirë që vlerësojnë votën, demokracinë, lirinë për të zgjedhur, deklaratën e anëtarëve të Komitetit të Helsinkit në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të ...

Me Shume