fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

23 Dec
0

Betoni është alternativa e Erion Veliajt edhe për Tirana 2021. PD: Për 5 vjet ka ngritur mesatarisht 540 kulla me vlerë 2.2 miliardë euro.

Betoni është alternativa e Erion Veliajt edhe për Tirana 2021. PD: Për 5 vjet ka ngritur mesatarisht 540 kulla me vlerë 2.2 miliardë euro.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, AKIL KRAJA   Çdokush duhet të vijë një herë pranë Malit ...

Me Shume
23 Dec
0

Ndryshimi mund të vijë vetëm nga bashkimi kundër të keqes. Potenciali kryesor mbetet rinia shqiptare.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një bashkëbisedim në ambientet e librarisë “Tirana Times”, me një grup të rinjsh që studiojnë dhe kanë mbaruar studimet në universitetet jashtë vendit. Në një kohë kur të rinjtë po ikin përditë nga ...

Me Shume
22 Dec
0

Projekti i dështuar dhe i vjedhur i dixhitalizimit të shkollave, PD: Edi Rama mashtroi nxënësit për klasat dixhitale dhe tabletat falas.

·         Projekti i dështuar dhe i vjedhur i dixhitalizimit të shkollave, PD: Edi Rama mashtroi nxënësit për klasat dixhitale dhe tabletat falas.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, LUÇIANO BOÇI   Të enjten, fëmijët do të mbyllin një semestër shumë të ...

Me Shume
22 Dec
0

“Bashkia e Tiranës me taksat më të larta në vend”,  PD: Ja llogaria si Erion Veliaj do t’u marrë më shumë para bizneseve dhe qytetarëve. 

“Bashkia e Tiranës me taksat më të larta në vend”,  PD: Ja llogaria si Erion Veliaj do t’u marrë më shumë para bizneseve dhe qytetarëve.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, MATEO SPAHO   Prej 5 vjetësh, banorët e kryqytetit paguajnë ...

Me Shume
19 Dec
0

Endri Hasa: Qeveria dështoi me mësimin online. PD: 18 milionë euro në 7 vjet për dixhitalizimin janë zhdukur. Dështimi i Edi Ramës ka rrituranalfabetët funksionalë

• Qeveria dështoi me mësimin online. PD: 18 milionë euro në 7 vjet për dixhitalizimin janë zhdukur. Dështimi i Edi Ramës ka rrituranalfabetët funksionalë. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENDRI HASA  Në 7 vjet, qeveria e Edi Ramës ndërroi disa ministra ...

Me Shume
18 Dec
0

Askush nuk do të mundet të përbaltë luftën për liri të UÇK-së dhe të ndryshojë historinë ku agresori të shfaqet si viktimë. 

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti sot në selinë e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Ushtruesen e Detyrës së Presidentit të Kosovës, Kryetaren e Kuvendit, zonjën Vjosa Osmani. Në takim u diskutua për situatën në Kosovë dhe në veçanti për ...

Me Shume
18 Dec
0

Drejtësia nuk bëri drejtësi me dosjen 184. Urdhëruesit e manipulimit të zgjedhjeve, duke nisur nga Edi Rama, duhen ndëshkuar.

·         Drejtësia nuk bëri drejtësi me dosjen 184. Urdhëruesit e manipulimit të zgjedhjeve, duke nisur nga Edi Rama, duhen ndëshkuar. ·         Loja e SPAK dhe ping – pongu me dosjen nga Tirana në Dibër nuk justifikon mungesën e drejtësisë. PD ...

Me Shume
18 Dec
0

Mbarimi i semestrit të parë shkollor, PD: Qeveria dështoi me arsimin edhe në pandemi.

·        Mbarimi i semestrit të parë shkollor, PD: Qeveria dështoi me arsimin edhe në pandemi. Mësimi i shkurtuar nuk është efikas, mësimi i alternuar nuk funksionon, mësimi online është gati i pamundur. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI Për pak ...

Me Shume
16 Dec
0

Raporti i TI konfirmoi gjithçka PD ka denoncuar gjatë këtyre viteve në opozitë. Edi Rama punoi me krimin e organizuar për të blerë vota

· Korrupsioni është një nga dështimet e mëdha të Edi Ramës. TI konfirmoi se korrupsioni është rritur si rezultat i vullnetit politik të Ramës, që ka shkatërruar ekonominë, ka rritur kostot e jetesës dhe na mban peng tek oligarkët dhe ...

Me Shume
10 Dec
0

Edi Rama nuk i ikën dot përgjegjësisë së vrasjes së 25 vjeçarit Klodian Rasha. Ai është frymëzuesi dhe urdhëruesi

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ Pasi mbaroi pazaret në New York, Edi Rama paralajmëroi se sot do na shfaqet në TV për shfaqjen e propagandës së rradhës, siç bën gjithmonë për t’i ikur përgjegjësisë. Për 3 ditë me radhë, ...

Me Shume