fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

28 May
0

PD: Dyshja Rama-Meta barazuan agresorët me të sulmuarin

Reagim i nënkryetarit të Kuvendit Edmond Spaho pas vendimit të Byrosë për sulmin në Kuvend ndaj deputetit të PD, Strazimiri. 

Me Shume
28 May
0

PD: Komision hetimor për emërimet kriminale në administratë

Deklaratë e nënkryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Eduard Halimi, pas dorëzimit në Kuvend të kërkesës për ngritjen e një komisioni hetimor për hetimin e emërimeve në administratë dhe dyshimeve për veprime kriminale apo trafikim të lëndëve narkotike

Me Shume
28 May
0

PD: Rama ia beson shërbimet e Prefekturës më të madhe në vend, të dënuarit për trafik droge

Zëdhënësja Vorpsi denoncon emërimin e të dënuarit me 10 vite burg për trafik droge, si Drejtor të Shërbimeve dhe Personelit në Prefekturën e Tiranës

Me Shume
28 May
0

Basha pret Arvizun: Opozita do bëjë gjithçka që Shqipëria të mos kthehet në oaz të drogës

Kryetari i Partisë Demokratike z.Lulzim Basha, priti sot në takim Ambasadorin e SHBA-së në Tiranë z. Aleksandër Arvizu të shoqëruar nga zv/Ambasadori Henri Jardine, me të cilët diskutuan për çështje të bashkëpunimit dypalësh.

Me Shume
28 May
0

Basha zyrtarit suedez: Mbështesni Shqipërinë për statusin kandidat

Kryetari i Partisë Demokratike e njeh zyrtarin e lartë suedez me zhvillimet shqetësuese në vend dhe denoncimet me fakte që bën opozita

Me Shume
27 May
0

Basha: Goditja e Strazimirit, skenar i Ramës për të mbyllur gojën e opozitës

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Me Shume
27 May
0

PD: Vetëvrasja e kryefamiljarit në Lezhë, akuzë ndaj Edi Ramës

Zëdhënësja Vorpsi denoncon largimin e padrejtë nga puna të 55 vjeçarit, akt që e çoi atë drejt vetëvrasjes

Me Shume
27 May
0

PD: Mazhoranca refuzon të dëgjojë dëshminë për trafikun e drogës

Deputeti demokrat, Bedri Hoxha, njofton thirrjen e gazetarit Telnis Skuqi për të dëshmuar nesër në komisionin e medias

Me Shume
26 May
0

 Basha: Aleanca Kombëtare kundër Drogës do zgjerohet, do ta fitojmë betejën

Të nderuar deputetë, Me  lejoni të shpreh në emër të Partisë Demokratike, besoj në emër të opozitës dhe grupit të saj parlamentar,  kënaqësinë  tonë të veçantë për zhvillimin me sukses gjatë 4 ditëve fundit të javës që lamë pas, të ...

Me Shume
26 May
0

Basha: Aleanca Kombëtare kundër Drogës do zgjerohet, do ta fitojmë betejën

Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në mbledhjen e Grupit Parlamentar

Me Shume