fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

07 Jun
0

PD: Rama, fushatë të re spastrimi në polici pas rekomandimit për statusin

Deputeti Ristani denoncon largimin nga Policia e Shtetit të 18 oficerëve dhe 5 drejtuesve të lartë pa motiv ligjor, dhe publikon treguesit e përkeqësuar të rendit dhe sigurisë publike

Me Shume
06 Jun
0

Basha: E papranueshme pseudoreforma territoriale e qeverisë

Të  nderuar deputetë, Qytetarët po ngrihen në protesta kundër pseudoreformes administrative territoriale të Qeverisë. Komunitetet vendore po protestojnë. Kryetarët dhe këshillat komunale e bashkiake, në shumicën e tyre, nuk po pranojnë hartën e imponuar qeveritare. Në Memaliaj, në Prrenjas, në ...

Me Shume
06 Jun
0

PD: Kriminalizimi i administratës ka një përgjegjës, Edi Ramën

Deklarata e Zëdhënëses Laura Vorpsi 

Me Shume
05 Jun
0

Dhënia e statusit, mundësi për shqiptarët të ecin drejt demokracisë

Fjala e ish-kryeministrit Berisha në Parlament mbi komisionin hetimor mbi emërimet në administratë

Me Shume
05 Jun
0

Fjala e deputetit të PD Flamur Noka në Kuvend

Të nderuar kolegë, E marr fjalën për procedurë për të ngritur një shqetësim.

Me Shume
05 Jun
0

Fjala e deputetit të PD Oerd Bylykbashi në Kuvend

Z. Kryetar Të nderuar Kolegë, Më lejoni të citoj nenin 1 te ligjit për Shërbimin Civil, atij ligji që mazhoranca  masakroi në mënyrë sistematike: Qëllimi dhe objekti Ky ligj ka për qëllim krijimin e një shërbimi civil të qëndrueshëm, profesional, ...

Me Shume
05 Jun
0

Fjala e deputetit të PD Gerti Bogdani në Kuvend

Te nderuar kolege deputete, ne keto muaj keq-qeverisje, vendi eshte shume me keq se c’ishte me pare; ekonomia eshte me e rrenuar dhe familjet shqiptare jane me shume ne veshtiresi;  borxhi i marre nga qeveria eshte duke kaluar limitet dhe ...

Me Shume
05 Jun
0

Spaho: Maxhoranca shkel kushtetuten duke mos lejuar te ngrihet komisioni hetimor për verifikimin e ligjshmërisë së emërimeve në administratën shtetërore

Fjala e deputetit të Partisë Demokratike Edmond Spaho

Me Shume
05 Jun
0

Basha: Paratë e pista të drogës vënë në rrezik zgjedhjet dhe demokracinë

Kryetari i Partisë Demokratike takohet me bashkëreporterin për Shqipërinë në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës

Me Shume
05 Jun
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takon Kongresmenin Amerikan, David Jolly.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim Kongresmenin amerikan, David Jolly, me të cilin ndanë konsideratën se kombi shqiptar është i lidhur me një miqësi të ngushtë e historike me SHBA dhe kombin amerikan, bazuar mbi vlerat ...

Me Shume