fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

12 Jan
0

“Qeveria me luks në Dubai, banorët në Zall-Bastar rrezikojnë jetën për një urë”, Jorida Tabaku denoncon mungesën e investimeve

 “Qeveria me luks në Dubai, banorët në Zall-Bastar rrezikojnë jetën për një urë”, Jorida Tabaku denoncon mungesën e investimeve: Mjaft më me fasadën. Njerëzit duan ndryshim.     Reshjet e shiut kanë nxjerrë në pah vjedhjen e qytetarëve dhe ...

Me Shume
12 Jan
0

PD denoncon nga zonat e përmbytura: Qeveritarët trefishojnë pasuritë, qytetarët lihen të braktisur. Është koha për ndryshim!

Përfaqësuesit e PD, Lindita Metaliaj dhe Belind Këlliçi ishin me banorë të përmbytur dhe me shtëpi të rrënuara nga tërmeti, të cilët janë braktisur nga qeveria. Banorët pohojnë se dëmet janë të mëdha, por askush nuk u ka ardhur në ...

Me Shume
12 Jan
0

Protesta e të rinjve para kryeministrisë me pankartat e darkës luksoze të qeverisë në Dubai: Na duhet një qeveri që kujdeset për qytetarët.​ 

•          Protesta e të rinjve para kryeministrisë me pankartat e darkës luksoze të qeverisë në Dubai: Kryeministri jashtë realitetit. Na duhet një qeveri që kujdeset për qytetarët.​ Të rinjtë protestuan para kryeministrisë kundër festimeve luksose qeveritare në Dubai, ndërsa Shqipëria është ...

Me Shume
09 Jan
0

Borxhi i ri 30 milionë euro, PD: Qeveria shkeli Kushtetutën. Nuk negocoi kushtet e borxhit dhe nuk mori plotfuqinë tek Presidenti

​·         Borxhi i ri 30 milionë euro, PD: Qeveria shkeli Kushtetutën. Nuk negocoi kushtet e borxhit dhe nuk mori plotfuqinë tek Presidenti DEKLARATE E PARTISË DEMOKRATIKE, DORIAN TELITI Të dashur qytetarë Qeveria në largim e Edi Ramës ka treguar keto ...

Me Shume
08 Jan
0

Afera korruptive me terminalin e kontenierëve në Portin e Durrësit, PD tre pyetje për Edi Ramën dhe i kërkon SPAK të hetojë

​·         Afera korruptive me terminalin e kontenierëve në Portin e Durrësit, PD tre pyetje për Edi Ramën dhe i kërkon SPAK të hetojë se kush fshihet pas kompanisë offshore dhe kush janë përfituesit fundorë të konçensionit. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ...

Me Shume
06 Jan
0

Një koncesion tjetër korruptiv përpara largimit. PD: Rama jep kalatën e Portit të Durrësit për 30 milionë euro tek pronarë të fshehur në parajsa fiskale

·       Një koncesion tjetër korruptiv përpara largimit. PD: Rama jep kalatën e Portit të Durrësit për 30 milionë euro tek pronarë të fshehur në parajsa fiskale. 3 pyetjet për të cilat Rama duhet të përgjigjet. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU ...

Me Shume
05 Jan
0

PD denoncon skandalin me rindërtimin në Tiranë: Erjon Veliaj në shkelje të ligjit, me paratë e rindërtimit po shpërblen militantët e partisë

·         PD denoncon skandalin me rindërtimin në Tiranë: Erjon Veliaj në shkelje të ligjit, me paratë e rindërtimit po shpërblen militantët e partisë në pushtet duke u ndërtuar banesa të reja, ndonëse kanë një ose më shumë banesa të tjera ...

Me Shume
26 Dec
0

Deklaratë e Partisë Demokratike të Shqipërisë

Partia Demokratike e Shqipërisë ka ndjekur me vëmendje dhe shqetësim të gjitha zhvillimet lidhur me ecurinë e marrëveshjes së delimitimit të hapësirave detare ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Greqisë. Partia Demokratike shpreh shqetësimin e saj lidhur me heshtjen ...

Me Shume
24 Dec
0

Mësimi online, prindërit dhe nxënësit ekselentë tregojnë dështimin. PD: Duhet durim, pas 25 prillit bëjmë ndryshimin.

Mësimi online rezultoi joefektiv për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme dhe kjo pohohet nga vetë nxënësit. Edhe prindërit janë të pakënaqur me mënyrën e ofruar nga qeveria për mësim online kur buxheti i tyre familjar nuk u mundëson ...

Me Shume
24 Dec
0

Basha: Prioritetet e mia, shëndetësia, ekonomia, arsimi.

Kryetari i PD, Lulzim Basha, bisedoi sot me disa studentë të mjekësisë me të cilët diskutoi një prej problemeve më të mëdha të shëndetësisë sot, ikjen e mjekëve dhe infermierëve jashtë vendit. Të rinjtë që studiojnë për mjekësi i thanë ...

Me Shume